Škoda Octavia – návod k obsluze

Praktické rady

Přidal Tomix, dne 31. 07. 2017,  0x

Škoda Octavia – návod k obsluze

Ve všech případech se nenechte vyvést míry případnými nesrovnalostmi drobného charakteru. Návody k použití jsou automobilkami laděny obecně, což znamená, že v manuálu můžete klidně narazit na vybavení, které ve svém voze nemáte. Logicky – zatímco ve výbavovém stupni Classic zkrátka vyhřívaná sedadla nenajdete, i kdybyste se rozkrájeli, v „plné palbě“ Laurin & Klement se jedná o samozřejmost.

 

Škoda Octavia I (1996-2004) – návod k obsluze

První vůz nižší střední třídy nazvaný jako „Octavia“ sjel z výrobní linky mladoboleslavské automobilky v roce 1996. Pod původním názvem se Škoda Octavia I. generace v provedeních liftback, kombi a sportovním RS vydržela po drobném faceliftu v roce 2000 prodávat až do uvedení II. generace v roce 2004, kdy se zároveň prodala miliontá octavia. Od té doby se „jedničková oktávka“ prodávala sice dál, ale nově pod názvem Octavia Tour. Manuál má celkem 203 stránek.

Škoda Octavia I – návod k obsluze ke stažení ZDE.

Škoda Octavia I - návod k obsluze

 

Škoda Octavia II (2004-2013) – návod k obsluze

Výroba modelu Škoda Octavia II. generace byla započata v roce 2004, od kdy sklízela na českém i světovém trhu úspěch až do roku 2013. Vzhledem k tomu, že „dvojková oktávka“ prodělala v roce 2008 nezanedbatelný facelift, vydala škodovka manuál pro každou z verzí zvlášť. Obě se přitom vyráběly v provedeních liftback, combi, scout a RS. Manuál má 183 stránek, varianta pro facelift pak ještě o 27 víc.

Škoda Octavia II – návod k obsluze ke stažení ZDE
Škoda Octavia II facelift – návod k obsluze ke stažení ZDE

Škoda Octavia II - návod k obsluze

 

Škoda Octavia III (2013-????) – návod k obsluze

Aktuálně nejnovější Škoda Octavia III. generace je v oběhu od roku 2013. Oproti předchozí generaci jí charakterizují výrazně ostřejší hrany, a faceliftovanou „trojku“ pak navíc od roku 2017 poněkud kontroverzní dělená přední světla, která byla v minulosti k vidění například u Mercedesu. Rovněž poslední model z rodiny octavií se vyrábí ve verzích liftback, kombi, scout i RS. Manuál tvoří celkem 340 stránek.

Škoda Octavia III – návod k obsluze ke stažení ZDE

Škoda Octavia III - návod k obsluze

 
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.