Jak se správně starat o alu kola?

Praktické rady

Přidal jakub, dne 12. 09. 2021,  0x

Jak se správně starat o alu kola?

Pokud chcete, aby kola u vašeho auta vypadala stále jako nová a jejich hliníkové disky se krásně leskly, tak je potřeba je pravidelně čistit, minimálně vždy po zimě, kdy trpí nejvíce. Odměnou za důslednou péči o kola vám pak budou obdivné pohledy kolemjdoucích, neboť čistá alu kola vypadají úchvatně – zkrátka kola dělají auto. Na péči o kola samozřejmě nezůstanete sami, je připravena vám s ní pomoci účinná autokosmetika, která disky zbaví i té nejzažranější špíny, s níž by si běžné čističe a voda neměly šanci poradit.

Konkrétně ve snaze udržovat hliníková kola stále čistá se můžete vždy spolehnout na nejúčinnější čistič na alu kola Auto Finesse Iron Out, který je tím nejlepším pomocníkem ve snaze, jak správně pečovat o kola. Tento přípravek od špičkového výrobce autokosmetiky z Anglie Auto Finesse určený pro detailing kol a laku je navíc připraven se špínou skoncovat nejenom efektivně, ale i rychle. Od té nejhorší špíny a zapečeného brzdového prachu zbaví vaše kola během necelých pěti minut.

Co všechno kvalitní čističe alu kol zvládají?

Krom zapečeného brzdového prachu jsou kvalitní čističe alu kol, mezi něž rozhodně můžeme zařadit i zmíněný přípravek Iron Out, schopny zbavit kola a lak všech železitých nečistot – na mysli máme zejména polétavou rez. Proč je její odstranění klíčové v péči o auto? Takováto rez totiž způsobuje korozi.

Dále je potřeba si ověřit, jestli je vámi zvolený čistič pro auto detailing šetrný ke kolům. V případě Iron Out se naštěstí není čeho obávat, neboť je pH neutrální, a tedy maximálně šetrný. Navíc zaujme i jeho univerzálnost – použitelný je díky vysokému obsahu odmašťovacích činidel například i jakožto i součást dekontaminace laku.


Na co dále v péči (nejen) o alu kola nezapomínat?

V péči o alu disky ale mějte vždy na paměti, že samotné vyčištění je sice důležité, samo o sobě nicméně nestačí. Součástí správně zvládnuté údržby by totiž mělo být i nanesení přípravku na ochranu kol, jenž si můžete objednat z e-shopu vLesku.cz. Stejně tak neopomínejte ani na další péči o auto – každý správný řidič, jemuž není lhostejný vzhled jeho vozu, by měl mít v garáži připraven vosk na auto či oživovač plastů.

S navozením příjemné atmosféry během jízdy a v boji proti únavě za volantem vám zas pomůže svěží vůně do auta.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.