17 nejdražších luxusních vozidel na světě

Garáž nejlepších vozů

Přidal vaclavnovy, dne 25. 11. 2019,  0x


Krásný, luxusní, rychlý a zatraceně drahý auťák byl, je a vždy bude viditelným symbolem bohatství a to hned od dob, kdy silnice začaly brázdit úplně první automobily. Kdo má spousty peněz, vlastní krásné auto nebo spíše auta. Proč také ne, kdy na to má. A která z luxusních aut na celém světě jsou ta úplně nejdražší?

Maybach Exelero –  jediný exemplář za 144 milionů Kč

Jedinečný a působivý luxusní automobil navrhli němečtí studenti. Na základě jejich návrhu vyrobila jediný exemplář prestižní německá automobilka Maybach. Pohání jej dvojitý turbo dvanáctiválcový motor a Exelero může jet rychlostí až 351 km/h.


Lamborghini Veneno – sportovní kupé za 70 milionů Kč

Dvanáctiválcový motor o objemu 6,5 litru a výkonu 750 koní pohání italského krasavce Lamborghini Veneno, jehož maximální rychlost činí 355 km/h.


Lykan Hypersport – arabský supersport za 63 milionů Kč

Tento nádherný vůz byl vyrobený pouze v sedmi kusech, pohání jej motor o výkonu 740 koní a může jet rychlostí až 394 km/h, čímž nebezpečně atakuje hranici 400 km/h.


Bugatti Chiron - auto s kosmickou technikou za 65 milionů Kč

Byl to vnuk Ferdinanda Porsche Ferdinand Piech, který značku Bugatti pověřil výrobou nejrychlejší sériově vyráběného vozu. Výsledkem byl ručně vyrobený automobil využívající nejmodernější leteckou a kosmickou techniku, který na rychlost až 431 km/h dosáhne díky motor W16 se čtyřmi turbodmychadly a výkonem přes 1000 koní.


Pagani Huayra BC - nejdražší exemplář značky za 63 milionů Kč

Pagani Huayra je sám o sobě extrémní vůz, ale existuje také jeho upravená verze na míru pro investora Bennyho Caiola (ten mimojiné vlastní ohromnou sbírku ferrari asi největší na světě), který je velmi dobrým přítelme zakladatele značky Horacia Paganiho. Model BC pohání dvanáctiválec o objemu 6,0 litru a výkonu 801 koní.


McLaren P1 GTR - okruhový speciál za 58 milionů korun

Při příležitosti dvacátého výročí slavného vítězství McLaren ve 24hodinovém závodě na okruhu Le Mans, automobilka vyrobila 35 kusů unikátní modelů McLaren P1 GTR s hybridní technologií, motorem o výkonu 1000 koní a maximální rychlostí 360 km/h. Ačkoliv ani jeden z vyrobených vozů neměl silniční homologaci, všechny se okamžitě prodaly. Známý úpravce dokonce pár kusu upravit, aby dostaly značky a mohly na silnice.


Ferrari LaFerrari Aperta - nejdražší sériové Ferrari bez střechy za 50 milionů Kč

V roce 2016 italská automobilka na ženevském autosalonu představila nový model, kterým supersport bez pevné střechy. Na rychlost až 350 km/h jej pohání dvanáctiválcový motor o objemu 6,3 litru umístěný vzadu, jehož výkon může činit až 800 koní. Kvůli absenci střechy je vůz těžší a musí mít odlišný přední nárazník a chladiče natočené směrem dolů. Kompresi na zadní straně kabiny snižují klíny ve tvaru L na čelním skle.


Bugatti Veyron Supersports – street legal za 46,8 milionů Kč

Tento neskutečně luxusní super rychlý vůz patří do série tzv. street legal a pod kapotu se schovává nedočkavých 1001 koní, který upravený sériový Veyron dokážou vytáhnout až na 430 km/h. Z nuly na stovku mu to “trvá” pouze 2,5 sekundy.


Koenigsegg Regera - extrémní sporťák za 43 milionů Kč

Tento model pohání dvakrát přeplňovaný vidlicovým osmiválec o objemu 5 litrů a s výkonem neuvěřitelných 1500 koní. Regera nepoužívá klasickou převodovku, ale supermoderní hydraulickou spojku.


Aston Martin One 77 - elegantní vůz pro Bonda za 33,3 milionů Kč

ASton Martin One 77 je neskutečně elegantní sportovní vůz, který je pro špičkovým tajným agentům stvořený na míru. Vyrobeno jich bylo pouze 77 a až na 354 km/h je pohání dvanáctiválcovým motor o objemu 7,3 litru s výkonem 750 koní.


Pagani Zonda Cinque Roadster - unikát mezi unikáty za 33,3 milionů Kč

Hodně podobně jako předchozí Aston Martin je na tom unikátní Pagani Zonda Cinque Roadster. Na světě jich jezdí pouze pět, což z tohoto modelu dělá vysoce vzácný a cenný kousek na čtyřech kolech. Sporťák je vybavený opět dvanáctiválcovým motoro o výkonu 678 koní a jeho maximálka činí 349 km/h.


Koenigsegg Agera R - švédský rychlík za 30,4 milionů Kč

Švédska automobilka produkuje nejrychlejší supersportovní vozy, které neustále soutěží o titul nejrychlejší sériově vyráběného vozidla na světě. Tento krasavec je vybavený dvojitým turbomotorem a může jet rychlostí až 418 km/h.


Lamborghini Reventon - italský drahokam za 30,4 milionů Kč

Lamborghini je světoznámá italská automobilka, které se pyšní hezkou řadou supersportovních automobilů. Model Reventon by se neobešel stejně jako ostatní výše zmiňované supersporťáky bez dvanáctiválcového motoru. Jeho maximálka činí 339 km/h. 


Maybach Landaulet – nejdražší sedan světa za 25 milionů Kč

Není to zrovna nejrychlejší auto na světě, ale také to není žádný supersport, Maybach Landaulet je nejdražší sedan na světě, který rychlost nahrazuje luxusní výbavou.


Zenvo ST1 – jen 15 kusů na světě a každý je za 22 milionů Kč

Pouze 15 kusů supersportovního modelu Zenvo ST1 se prohání po světě. Každý z nich má pod kapotou osmiválcový motor a může se řítit rychlosti až 375 km/h.


Hennessey Venom GT Spyder – 1200 koní za 19 milionů Kč

Tento unikátní supersportovní vůz má nejrychlejší zrychlení na světě a stovku pokoří rychleji než za 2,5 sekundy. To znamená, že je na tom lépe i než výše uvedený Bugatti Veyron. Není se čemu divit, když je pohání motor s výkonem 1200 koní. Vyrobeno bylo pouze deset kusů.


McLaren F1 – nejrychlejší vůz v roce 1998 stále za 18,4 milionů Kč

McLaren F1 je stále žádoucí vůz i přesto, že už to není žádný mladík. Od doby, kdy držel titul nejrychlejší auta na svět už uplynulo 20 let. S dvanáctiválcovým motorem o výkonu 550 km/h může stále frčet rychlostí až 386 km/h.


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.