Škoda Fabia I - návod k obsluze

Praktické rady

Přidal Tomix, dne 10. 07. 2017,  0x


Při koupi nového vozu obdrží zákazník vždy jako předmět kupní smouvy kromě samotného auta i jeho nezbytné příslušenství. Tím bývá mimo jiné zejména dvojice klíčů, servisní knížka a návod k obsluze. Zejména v případě posledního jmenovaného se přitom často stává, že se na něm zásadním způsobem podepíše zub času anebo zkrátka dojde k jeho ztrátě. Aby však nebyl majitel vozu případnou ztrátou manuálu tolik zasažen, poskytují automobilky včetně mladoboleslavské Škody i elektronickou verzi dokumentu, která je přístupná online všem bez rozdílu v univerzálním formátu PDF. Nejinak je tomu v případě návodu k obsluze u v tuzemsku velice populárního vozidla Škoda Fabia I, který je pod tímto článkem k dispozici ke stažení zdarma.

Využijte svoji Fabii I naplno!

Návod k obsluze Škoda Fabia I se vztahuje na veškeré fabie 1. generace vyrobené do roku 2005, potažmo 2007 v případě faceliftované verze. Manuál si klade za cíl osvětlit majiteli auta základní technické parametry, seznámit jej s vybavením a naučit jej ovládat „jedničkovou“ fabii tak, abyste její potenciál mohli využívat naplno. Nezáleží přitom, zda pro vás „fabka“, jako jedno z vůbec nejoblíbenějších aut v České republice představuje osvědčený rodinný povoz, vytíženého pracanta v zaměstnání anebo „víkendovku“.

Jakkoliv jsou informace v něm obsáhlé a srozumitelné, v žádném případě nelze návod k obsluze považovat za encyklopedii, na základě které je každý schopen auto v případě problému opravit. Neživíte-li se profesí automechanika, doporučujeme v případě závady svěřit auto do rukou zkušeného odborníka, případně autorizovaného servisu, a neriskovat tak neodbornou manipulací životnost fabie, ani zdraví vás a dalších pasažérů.

Jeden manuál pro hatchback, kombi i sedan

„Škodovky“ – stejně jako ostatní výrobci – se od sebe mimo modelové řady liší i výbavovými stupni (např. Junior, Classic, Comfort, Ambiente, Elegance atd.), na což je třeba brát při studování návodu patřičný zřetel. Ačkoliv se drtivá většina odstavců vztahuje na všechny výbavové stupně, ale i karosářská provedení vozu (hatchback, kombi, sedan i užitkový praktik), v některých kapitolách můžete přeci jenom narazit na popis komponentu, kterým váš vůz nedisponuje. Jak vyplývá z logiky věci, zatímco výbava "Junior" si může třeba o klimatizaci nechat pouze zdát, pro vozy z řádu "Elegance" je to jejich samozřejmá součást.

Návod k obsluze fabie 1. generace dohromady čítá 219 stran a je přehledně členěn do kapitol a podkapitol. Základní kategorie rozdělení představují:

 • Vysvětlivky
  • představení struktury návodu a nastínění obsahu
 • Obsluha
  • seznámení s ukazateli, funkcemi a ovládacími prvky vozidla 
 • Bezpečnost
  • popis bezpečnostních prvků a návod k jejich správnému seřízení a používání
 • Pokyny k jízdě
  • charakteristika technologií ABS, ESP atd., a návod, jak využít jejich výhody
 • Provozní pokyny
  • rady a tipy jak se chovat k autu, aby nám dlouho vydrželo
 • Svépomoc
  • instukce k základním opravám, jako je např. výměna  žárovky či přezutí kola v případě "píchnutí"
 • Technická data
  • Přehled rozměrů, hmotnosti, technických údajů včetně spotřeby, zrychlení, maximální rychlosti atd.

Návod k obsluze – Škoda Fabia I ke stažení zdarma

Nyní si můžete návod k obsluze pro Škoda Fabia I ve všech karosářských variantách a výbavových stupních stáhnout zdarma ve formátu PDF.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.