Recenze Hyundai Tucson

Technika a design

Přidal leprikon, dne 17. 08. 2017,  0x

Recenze Hyundai Tucson

Vozidla jihokorejské značky Hyundai jsou v Evropě velmi oblíbená. Co se týče modelu Hyundai Tucson, poslední a aktuální třetí generace byla na trh uvedena před dvěma lety v roce 2015. Výsledek? Nový Hyundai Tucson má velice povedený design, skvělé jízdní vlastnosti i dobré technické parametry.

Hyundai Tucson III. generace - navrženo pro Evropu

Hynduai Tucson je podobný dalšímu oblíbenému modelu Hyundai Santa Fé. Při zběžném pohledu na oba modely si je lze snadno splést. Při bližším pohledu však zjistíte, že Tucson je kompaktnější a designové povedenější. Návrh na design představily studia v Koreji, USA i Evropě. Vítězem se stal evropský návrh. Možná právě proto se nám - evropanům současný design tak líbí.

Vzhled odpovídá trendům vozů SUV, mezi nimiž vynikají Mazda CX-R, Honda CR-V či Kia Sportage. Hyundai Tucson má ostře řezané rysy, masivní masku chladiče se spoustou chromu, velká kola a nafouknuté blatníky. Zajímavě jsou řešená brzdová světla či klínovitá boční linie vozidla. Tucson sice nenabízí žádné “wow”, při kterém bychom ztratili řeč, ale rozhodně neurazí. Stručně a jasně jedná se o další povedené SUV.

Hyundai Tucson III. generace - větší i delší

Oproti předchozí generaci (Hyundai ix35) se Tucson zvětšil na délku i na šířku, což je patrné zejména v interiéru. Ten je prostornější a pohodlnější pro celou posádku. Do vozdila se bez problémů usadí čtyři dospělí. Sedalo řidiče i sloupek volantu má dostatečně široký rozsah nastavení a i vyšší postavy si snadno nastaví přirozenou polohu. Posádka na zadních sedadlech se může těšit na nadprůměrný prostor pro kolena i nad hlavou. Cestovat v pěti osobách není nemožné, ale už je znát omezená šířka v loktech.

Interiér se rovněž povedl. Palubní deska vypadá dobře a ovládací prvky a tlačítka jsou umístěna na správném místě. Vliv německého designového studia je v tomto případě vidět na první pohled. Pochvalu si zaslouží také provedení infotainmentu s integrovanou vysoce kvalitní navigací TomTom. Ovládání navigace je jednoduché, menu přehledné a displej okamžitě reaguje na každý pokyn.

Co se týče dalšího vybavení, nejlépe je na tom varianta Premium. Tempomat, dvouzónová klimatizace a balíček bezpečnostních asistentů je automatické. Hodí se čtečka dopravních značek, kožená sada na volant a sedačky, zejména v zimě je příjemné vyhřívání volantu a sedaček. Páté dveře jsou elektricky výklopné a ve výbavě nechybí ani užitečná couvací kamera.

Hyundai Tucson III. generace - nic pro sportovní řidiče

Očekávat sportovní jízdní vlastnosti od velkého SUV by bylo poněkud naivní. Tucson nabízí komfortní a jistou jízdou díky propracovanému podvozku s víceprvkovou zadní nápravou. Zatímco předchozím generacím bylo vyčítáno poskakování na nerovnostech, aktuální Tucson si s nimi poradí více než dobře a případné nerovnosti na silnicích perfektně filtruje. Velmi slušně se chová jak na klikatících se silnicích, v zatáčkách, tak i na dálnici při rychlosti 160 km/h.

Nečekaně schopný je Hyundai Tucson v terénu. Nejedná se o žádný off-road, přesto si dokázal poradit s různými terénními nástrahami. Za použití běžných silničních pneumatik zvládne 35stupňový boční sklon, prudká stoupání i klesání, křížové přejezdy výmolů a další nástrahy.

Při jízdě je vozidlo velmi tiché alespoň to tak bude vnímat posádka. Kabina je totiž velmi dobře odhlučněná, což z Tucsona dělá dobrého “tichého” parťáka na delší cesty. Pokud vám tedy nevadí vyšší spotřeba. Varianta ekonom má spotřebu 10 l/100 km, což není zrovna málo.

Technické údaje:

Exteriér - rozměry:

Délka:

4475 mm

Rozvor:

2670 mm

Šířka:

1850 mm

Výška max.:

1650 mm

Výška min.:

1645 mm

Interiér - rozměry kabiny šířka

Šířka ve 2. řadě max.:

150 cm

Šířka ve 2. řadě min.:

134 cm

Šířka vpředu max.:

153 cm

Šířka vpředu min.:

135 cm

Interiér - rozměry kabiny výška

Výška pro řidiče max.:

102 cm

Výška v 2. řadě sedadel:

100 cm

Interiér - rozměry kufr

Délka kufru ve výšce podlahy max.:

88 cm

Délka kufru ve výšce podlahy využitelná:

87 cm

Délka kufru ve výšce roletky max.:

73 cm

Délka kufru ve výšce roletky využitelná:

72 cm

Délka pro zavazadla max.:

194 cm

Hloubka kufru max.:

47 cm

Hloubka kufru min.:

43 cm

Objem kufru udávaný výrobcem - základní:

513 l

Přepravní kapacita kufru udávaná výrobcem max.:

1503 l

Průchodnost kufru na šířku max.:

111 cm

Průchodnost kufru na výšku max.:

84 cm

Šířka kufru max.:

135 cm

Šířka kufru min.:

103 cm

Výška dolní hrany kufru min.:

74 cm

Nabídka motorů:

Motor

Výkon

Převodovky

Pohon

1.6 GDI

99 kW/6300

6M

2WD

1.6 T-GDI

129/5500

6M/7DCT

4WD

1.7 CRDi

85/4000

6M

2WD

2.0 CRDi

100/2750-4000

6M/6A

2WD/4WD

2.0 CRDi

135/4000

6M/6A

2WD/4WD
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.