Překoná supersport Devel Sixteen rychlost 500 km/h?

Technika a design

Přidal rteppetr, dne 28. 11. 2017,  0x

Překoná supersport Devel Sixteen rychlost 500 km/h?

Dubajská automobilka představila dlouho očekávaný supersport Devel Sixteen, který má jako první atakovat rychlost 500 km/h. Se svým ambiciozním plánem seznámila širokou automobilovou veřejnost již před čtyřmi lety. Letos se potencionálně nejrychlejší auto světa dočkalo své premiéry.

Nový supersport byl představen na autosalónu v Dubai 14. listopadu. Podle výrobce jde o “snadný denní vůz” s výkonem deseti superaut.  Na jeho vývoji dubajská automobilka spolupracovala si malou italskou automobilkou Manifattura Aubomobili Torino, jejímiž TOP modely jsou supersport Apollo Intensa Emozione  a SGC 003 vyrobené téměř celé z karbonu.

Video: Devel Sixteen si real!

 

Nejrychlejší auto světa musí mít silný motor

Pod kapotou Devel Sixteen se ukrývá pořádný motor V16 se čtyřmi turby o objemu 12,3 litru a s výkonem 5 073 koní (3 728 kW) a točivým momentem 5 094 Nm. Za 1,8 sekundy by měl dosáhnout své maximální rychlosti 560 km/h! Motor vyvinula a vyrobila americká společnost Steve Morris Engines z Michigenu a jeho cena přesahuje 2 miliony dolarů. Tato vrcholová verze má pětinásobný výkon Bugatti Veyron.

Video: Devel Sixteen V16 5000HP Engine Dyno

“Nejvyšší” model Devel Sixteen s nejsilnějším motorem však bude určený pouze pro jízdu na okruzích. Na běžné silnice bude k mání silniční varianta s výkonem “pouze” 2 000 koní, který bude pohánět osmiválec se dvěma turby, případně o něco silnější verze s výkonem 3 000 koní za příplatek 270 tisíc dolarů.

Auto za všechny prachy

Pro tento typ vozidla by se spíše hodilo označení hypersport než supersport. A i to je možná málo. Pokud se vám líbí, připravte si slušných 2,2 miliony dolarů (47,77 milionů korun), ale počítejte s tím, že na silnici vás s ním nepustí.

Chcete-li se převádět na veřejnosti a nejenom na závodních okruzích, jděte do silniční verze. Slabší verze vás vyjde na necelých 35 milionů korun a silnější na něco málo přes 40 milionů korun. V reálu se z něj budete moci radovat za dva roky.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.