Nejlepší navigace do auta - recenze

Praktické rady

Přidal leprikon, dne 17. 08. 2017,  0x

Nejlepší navigace do auta - recenze

Časy, kdy jsme navigovali nebo spíše hledali cestu na neznámé místo pomocí papírového autoatlasu, nenávratně zmizely. Dnes nás do cíle navádí chytré mobilní telefony či navigační zařízení. Stačí sledovat obrazovku před sebou nebo poslouchat hlasové pokyny a na cestách se neztratíme. Ovšem není navigace jako navigace. Zdaleka ne každá si zaslouží hodnocení “nejlepší”.

Hodně lidí si vystačí s mobilem a aplikacemi jako Mapy od Google.cz nebo Seznam.cz. Někteří využívají aplikace - navigace, které zároveň navigují i informují o provozu. Dalo by se říci, že samostatné navigační zařízení není potřeba. Není to samozřejmě pravda, protože navigační zařízení jsou daleko přesnější, dokáží pobrat výrazně více map v podrobnějším měřítku, mají nejaktuálnější dopravní informace k dispozici a řadu užitečných funkcí. Stačí zadat adresu a GPS navigace spočítá nejlepší, nejrychlejší či nejkratší cestu.

Navigace do auto má bezesporu výhody, o kterých není třeba sáhodlouze diskutovat. Otázkou je, která navigace je nejlepší. Podívali jsme se na aktuální nabídku navigací a zjistili jsme, že nelze jednoduše ukázat na jednu z nich a říci: “Tato je nejlepší navigace do auta”. Navigace jsme rozdělili do 3 cenových kategorií - do 3 000 Kč, do 6 000 Kč a nad 6 000 Kč. Nyní vám představíme nejlepší navigace z každé kategorie.

Nejlepší navigace do auta do 3 000 Kč

Máme-li limit na koupi navigace 3 000 Kč, nelze očekávat žádné zázraky. To však neznamená, že v nabídce levnějších zařízení neexistují kvalitní navigace s dobrým poměrem výkon/cena. Naším favoritem se stala navigace Mio Spirit 5400 Lifetime CZ/SK.

Navigaci s obrazovkou o velikosti 4,3 palců seženete na internetu již od ceny 1 669 Kč. Mezi hlavní výhody patří kromě nízké ceny, snadné ovládání a doživotní aktualizace map zdarma. Hůře je na tom dílenské zpracování, nízká výdrž baterie, nepraktický držák a chybějící USB kabel a nabíječka do sítě. Z map obsahuje pouze Česko a Slovensko. Od částky 2 599 Kč si můžete zakoupit navigaci Mio Spirit 5400 Lifetime Europe s mapami 44 evropských států.

Pokud by vám nevadilo přihodit ještě dalších pár set korun, je dobrou volbou Mio Spirit 6900 Lifetime od 3 399 Kč. Má větší 5palcový displej, mapy celé Evropy, přehledné ovládání a oproti předchozím modelům rychlejší přepočet trasy. Z nových funkcí zaujme průběžná optimalizace trasy, databáze radaru a půjčovna map.

Nejlepší navigace do auta do 6 000 Kč

V této částce už je nabídka kvalitních a spolehlivých navigací výrazně lepší. My bychom doporučili v současné době nejprodávanější a nejoblíbenější navigaci na trh TomTom Start 25 Europe LifeTime, jejíž cena na internetu se pohybuje od 3 449 Kč. Je vybavená 5palcovým displejem a mapami celé Evropy s doživotní aktualizací zdarma. Zobrazení trasy je přesné, jednoduché a přehledné. Rychlé probíhá také přepočet trasy a zpomaluje se až při plánovaní trasy delší než 1 000 kilometrů. Slušné je také zpracování a instalace. V provozu navigace upozorňuje na maximální povolenou rychlost, okolní radary a nabízí funkci parkovacího asistenta a navádění jízdními pruhy.

Ještě lepší a samozřejmě i dražší je navigace Garmin Nüvi 2689 Lifetime Europe 45 od 4 790 Kč. Displej je velký, jasný, rychlý a velmi dobře čitelný. Ovládání je velmi jednoduché. Navigace obsahuje vestavěnou anténu, která přijímá dopravní hlášení. Lze ji také propojit s telefon prostřednictvím Bluetooth a používat jako handsfree. Nevýhody? Navigace je těžší a chybí režim pro chodce. Drobné avšak ne zásadní chybky by se našly ve způsobu navigace.

Nejlepší navigace do auta nad 6 000 Kč

Kdo nemusí šetřit nebo potřebuje skutečně spolehlivou navigaci, vybere si to nejlepší, co současný trh nabízí - Garmin NüviCam Lifetime Europe od 9 999 Kč. Tento prémiový přístroj je kombinací navigace a čelní záznamové kamery vybavené bezpečnostními funkcemi (např. uvádění vzdálenosti od vozidla jedoucího před, ohlídání vyjetí vozidla z pruhu či zaznamenávání průběhu jízdy).

Navigace je vybavená 6palcovým vysoce kvalitním displejem, podporou hadnsfree, napájeným držákem a 45 mapami Evropy s doživotní aktualizací. Verze Garmin NüviCamT má v sobě zabudovaný přijímač dopravních informací. Nevýhodou je samozřejmě vysoká cena a s ohledem na funkce i relativně nízká výdrž baterie.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.