Mercedes-Benz Museum - mekka automobilových fanoušků

Garáž nejlepších vozů

Přidal leprikon, dne 8. 09. 2017,  0x

Mercedes-Benz Museum - mekka automobilových fanoušků

Na světě existuje mnoho míst, které by fanoušek motorového průmysl měl spatřit alespoň jednou za život. Jedním z nich je Mercedes-Benz Museum v německém Stuttgartu. Za pozornost stojí nejen vystavené exponáty od historických automobilů až po současné moderní vozy, ale také budova musea.

Samotná budova musea bez exponátů je hodnocena jako jedna z nejzajímavějších budov současné moderní architektury. Museum má unikátně řešený vnitřní prostor. Dvojitě šroubovitý prostor připomíná závodní dráhu. Stavba vyšla na více než 150 milionů eur a otevřena byla v roce 2006.

stuttgart-367987_960_720.jpg

Budova Mercedes-Benz Musea se řadí mezi nejzajímavější  budovy současné moderní architektury

Odhalte historii automobilového průmyslu

První automobily značky Mercedes-Benze vznikaly pod taktovkou pravých mistrů - Gottlieba Daimlera a Karla Benze na konci 19. století. Ani jeden z pánů tehdy nemohl tušit, jaké slávy a úspěchů jejich značka Marcedes-Benz v následujících více než 120 letech dosáhne. S historií této světové automobilové značky i automobilového průmyslu vůbec se nejlépe seznámíte právě zde ve Stuttgartském museu.

Expozice s více než 1500 exponáty začíná v posledním patře do něhož vás pohodlně vyveze výtah. Unikátní koncepce budovy musea umožňuje rozdělení na dvě tématicky odlišné výstavy. Zatímco první znázorňuje jednotlivé epochy vývoje značky Mercedes-Benz od jejích počátků a automobilového sportu jako takového, druhá je sbírkou nejrůznějších modelů od osobních kousků až po nákladní vozy, od veteránů až po současné nejmodernější modely. Expozice je zakončena krátkým pohledem do výsledků práce konstruktérů této značky.

Podrobné informace o otevírací době či cen vstupného najdete přímo na stránkách Mercedes-Benz Musea.

Galerie:

 

 

 
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.