Lamborghini Terzo Millennio - supersport pro třetí tisíciletí

Technika a design

Přidal rteppetr, dne 20. 11. 2017,  0x

Lamborghini Terzo Millennio - supersport pro třetí tisíciletí

Automobilky spatřují budoucnost v elektrickém pohonu. Italský výrobce supersportů Lamborghini není výjimkou. Před pár dny světu představil futuristický koncept model Lamborghini Terzo Millennio, kompletně elektrický vůz s bateriemi zabudovanými přímo v karosérii.

Značka Lamborghini myslí dopředu, jak ukázala představením tohoto modelu budoucnosti. Ne, čistokrevný elektromobil Lamborghini Terzo Millennium se na silnicích neukáže následující rok ani v nejbližší budoucnosti. Zatím se jedná pouze o vizi supersportovního vozidla pro rok 2040. To však neznamená, že nás se svou vizí nemohou seznámit již nyní.

Video: Lamborghini Terzo Millennio 2018 official video By lamborghini

Lamborghini Terzo Millennium - jeden velký akumulátor

Na vývoji popisovaného konceptu se podílela americká společnost MIT (Massachusetts Institute of Technology). Auto budoucnosti je jedním velkým pojízdným akumulátorem. V každém z monumentálně velkých kol je umístěný elektromotor. To znamená že Lamborghini Terzo Millennium má pohon na všechna čtyři kola s tím, že přetáčivý točivý moment může přenášet na každé kolo zvlášť podle dostupné trakce.

Karbonová karosérie nebude omezena samostatnou pohonnou jednotkou či akumulátory. Tenké baterie jsou totiž umístěné přímo v karosérii, která zároveň slouží k ukládání elektrické energie. V případě poškození by se karosérie měla být schopna do jisté míry opravit se sama. Auto se bude monitorovat a když objeví praskliny pomocí mikrokanálků s chemickou látkou zabraní jejich šíření.

Špičkový výkon a extrémní rychlost nabíjení

Ukázka supersportu od Lamborghini pro třetí tisíciletí je zatím pouhý koncept, který se v následujících let s největší pravděpodobností ještě několikrát změní. Nyní se jedná spíše o technické cvičení. Představené technologie budou aktuální nejdříve za pár desítek let. Automobily tak, jak je známe ze sci-fi filmů, se jednoho dne stanou realitou.

Nejen Italy v tomto směru čeká hodně práce. Inženýři musí například vymyslet a zajistit rychlejší nabíjení akumulátorů, zvýšit počet nabíjecích cyklů či vymyslet efektivnější rekuperaci kinetické energie. V budoucnosti nebudeme muset čekat, až se auto nabije za několik hodin. Cílem je nejen výkon, ale především rychlejší nabíjení.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.