Lamborghini slaví! Velkým překvapením 50. výročí se stal speciál Aventador S Roadster

Garáž nejlepších vozů

Přidal Petras400GT, dne 31. 10. 2017,  0x

Lamborghini slaví! Velkým překvapením 50. výročí se stal speciál Aventador S Roadster

Italský výrobce supersportovních vozidel letos v říjnu oslavil na japonském trhu neuvěřitelné 50. narozeniny. Při příležitosti velkolepých oslav v Tokiu představil speciál "Lamborghini Aventador S Roadster 50th Anniversary Japan" v unikátní modré-černé barevné kombinaci, který má symbolizovat element vodu. Pojďme se kochat společně.

Pro Lamborghini jsem měl vždy velkou slabost. Na chlapa je to asi neobvyklé přiznání, ale také mám rád modrou barvu. A proto mě více než hodně potěšil jejich “vodní” speciál, který před pár dny slavná automobilka představila v rámci oslav svých již 50. narozenin. Tato vskutku speciální edice má celkem pět kusů představujících pět základních přírodních prvků japonské kultury - zemi, vodu, oblohu, vítr a oheň.

Představení speciální edice bylo opravdu velkolepé:

lamborghini-aventador-s-roadster-50th-anniversary-japan (2).jpglamborghini-aventador-s-roadster-50th-anniversary-japan (1).jpglamborghini-aventador-s-roadster-50th-anniversary-japan.jpgLamborghini-Aventador-S-Roadster-50th-Anniversary-Japan-0006.jpg

První model Lamborghini 400 GT vyjelo v roce 1967

Už 50 let uplynulo od chvíle, kdy byl veřejnosti představený první supersport vyvinutý a vyrobený novou automobilkou Lamborghini. Těžko mohl tehdy někdo tušit, jak významným trhem v rámci automobilového trhu se Japonsko jednoho dne stane.

Jednalo se o model 400 GT a jako ceněný veterán stále brázdí silnice po celém světě. Během následujících let se supersport posunul o ohromný kus, jak je patrné na nejnovějším speciálu automobilky vydaném k tomuto významnému výročí.

Už první model 400 GT z roku 1967 stál za hřích

68-lamborghini-400-gt-4.jpg

Aventador S Roadster na počest přírody

To by bylo, aby Lamborghini při příležitostí významného výročí nepředstavilo nějaký sportovní speciál. Nakonec se nejednalo pouze o jedno auto, ale dokonce o pět úchvatných speciálů s názvem "Aventador S Roadster 50th Anniversary Japan". Každý z pěti modelů byl vyroben pouze v jednom kuse a symbolizuje jeden z přírodních elementů.

Na oslavách jsme se mohli pokochat jedním z nich - konkrétně se jednalo o vodní speciál.

Skvostný lak na povrchu, tradiční japonské symboly uvnitř

Hlavní pozornost na sebe strhlo speciální lakování, který si v případě každého modelu vyžádalo 170 hodin práce v lakovně. Vodní ementál se pyšní lakem v modro-černém provedení s karbonovými prvky. Hodiny práce se skutečně vyplatily, výsledek stojí za to.

2018-Lamborghini-Aventador-S-Roadster-rear.jpgLamborghini-Aventador-S-Roadster-top.jpgLamborghini-Aventador-S-Roadster-rear.jpgLamborghini-Aventador-S-Roadster-50th-Anniversary-arrives-in-Japan-5.jpg

Interiér v žádném případě nezaostává za exteriérem a vládnou v něm temně černé barvy - kůže Nero Ade a čalounění Alcantara Nero Cosmus, s modrými prvky. Interiér vozu je plný skrytých japonských symbolů. Například modré prošívání na sedačkách předtavuje japonský symbol pro bambus.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.