Grossglockner vysokohorská silnice

Zábava

Přidal leprikon, dne 18. 07. 2017,  0x

Grossglockner vysokohorská silnice

Sousední Rakousko je nádherná země plná neuvěřitelných přírodních krás. Není divu, že spousta Čechů tráví letní dovolenou právě zde. Ne každý totiž touží volné dny strávit u moře a přednost dává raději horským vrcholkům. Pokud vás neláká chodit po horách po vlastních, kochat se můžete i z okénka svého vozidla. Například na vysokohorské silnici Grossglockner Hochalpenstrasse nabízí skvostné výhledy.

Grossglockner Hochalpenstrasse patří mezi vysokohorské silnice, díky kterým se se svým vozem dostanete do pořádné nadmořské výšky. V nejvyšším bodě se budete nacházet ve výšce 2 504 m. n. m. Grossglockner vysokohorská silnice spojuje města Fusch na severní straně hlavního alpského hřebene (813 m. n. m.) a Heiligenblut na jižní straně (1 288 m. n. m.). Zmiňovaný nejvyšší bod se nachází v krátkém tunelu Hochtor.

Vyhlídka na Grossglockner nejvyšší horu Rakouska

Nádherná jízda po prudce klikatících se serpentinách není vše. Pokud v oblasti Guttal (1 860 m. n. m.) sjedete z hlavní silnici na parkoviště Kaiser Franz Josefs Höhe nabízející úchvatné výhledy na nejvyšší rakouský vrchol Grossglockner (3 798 m. n. m.) a přilehlý ledovec Pasterzenkees. Z hlavní silnice vede odbočka ještě na další parkoviště, z něhož si můžete prohlédnout vrchol Edeleweisspitze.

Celková délka vysokohorské silnice Grossglockner je 47,8 kilometrů. K hlavnímu parkovišti s výhledem na Grossglockner se dostanete po 8,7 kilometrech a délka druhé odbočky je 1,6 kilometrů. Pomocí 26 číslovanými zatáčkami překonáte celkem 1 748 výškových metrů. O volná místa na parkovištích se bát nemusíte. Celkem jich tu je 4 620 a za parkování se neplatí.

Bát se nemusíte ani o mobilní signál, až budete chtít úžasné fotky z obou vyhlídek ihned nasdílet. Ten je totiž vynikající po celou dobu jízdy. Pokud byste však zde chtěli přespat “na černo”, dávejte si velký pozor. Přespávání je zakázané a to mimo i v autě!

Grossglockner vysokohorská silnice - otvírací doba a poplatky

Pozor však! Průjezd po Grossglockner vysokohorské silnice není zadarmo. Bez placení lze dojet pouze do Ferleitenu na severu a kousek za Heiligenblut na jihu. Chcete-li projet celým úsekem, budete muset zaplatit nemalý poplatek. Silnicí také nelze projet celoročně a to z důvodu nepříznivých povětrnostních podmínek.

Během zimy se na Grossglockner z vlastního auta nepodíváte. Od listopadu do konce dubna je silnice kompletně uzavřena. Od 16. září do 26. října je silnice otevřená od 6 hodin do 19:30 hodin. Od 27. října do zimní uzavírky lze na silnici vjet od 8 hodin do 17 hodin. Od ukončení zimní uzavírky do 15. června je vysokohorská silnici otevřená od 6 hodin do 20 hodin. Nejdéle je Grossglockner Hochalpenstrasse otevřená v letní sezóně od 16. června do 15. září a to od 6 do 20 hodin. Poslední vjezd je povolený nejpozději 45 minu před nočním uzavřením vysokohorské silnice.

Poplatky za vjezd (platné v roce 2017):

 

Osobní vozidlo

Motorka

Jednorázový průjezd

35,50 EUR

25,50 EUR

Jednorázový průjezd po 18 hodině

25,50 EUR

19,00 EUR

Průjezd oběma směry*

42,00 EUR

32,00 EUR

*Jedná se o tzv. Rundfahrkarte. Silnici lze projet oběma směry a je jedno, na kterém počátečním místě na silnici vjedete. Lístek je platný po dobu 30 dní, takže ji není nutné absolvovat v jednom dni.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.