Australští nadšenci Alauda Racing usilují o první mistrovství světa v závodu létajících aut

Aktuality

Přidal racingman, dne 3. 01. 2018,  0x

Australští nadšenci Alauda Racing usilují o první mistrovství světa v závodu létajících aut

Zatímco létající vozy ještě neexistují, australští nadšenci Alauda Racing by chtěli v roce 2020 spustit jejich první mistrovství světa. Závodit by se mělo v australské poušti a prvním závodní létajícím vozidlem by měl být jejich prototyp Alauda AirSpeeder Mark I představený na konci loňského roku. Co myslíte? Mají šanci?


Na začátku prosince byl zveřejněn australský startup Alauda, jehož plány jsou vskutku ambiciózní. Kromě toho, že představili závodní čtyřkolový quadcopter Alauda AirSpeeder Mark I, by rádi uskutečnili první mistrovství světa létajících vozidel v roce 2020. Peníze na financování jejich projektů shání prostřednictvím Kickstarter.


Alauda AirSpeeder Mark I - zaměřeno na rychlost

Většina vývojářů, kteří se zabývají vývojem létajících aut, přemýšlí nad jejich praktickým využitím. Alauda Racing sní o závodních létajících autech a touží postavit “Nebeské Ferrari”. Podle generálního ředitele australské společnosti ze Sydney Alauda Racing Matta Persona by to technologii létajících aut posunulo výrazně dopředu.


Na prototypu létajícího vozidla Alauda AIrSpeeder pracovala parta nadšenců dva roky, než jej v prosinci 2017 představili veřejnosti. Prototyp byl řádně otestován a nyní pracují na tom, aby létající vůz prošel všemi předpisy o letecké dopravě. První člověkem pilotovaný let plánují uskutečnit v již v lednu letošního roku.


Létající auto pohání čtyři elektromotory

Nízkopodlažní létající vozidlo svým tvarem připomíná slavné doutníkové formule ze 60. let. Navíc má pouze přítlačná křídla, která mu umožňují létat. Rám je vyrobený z hliníkové slitiny a u dalších komponentů byly použity kompozitní materiály. Létající auto pohání čtyři elektromotory o výkonu 200 kW, jimž energii dodávají lithium-iontové baterie o kapacitě 8,75 kWh.


Pro běžné užití létající Alauda Speeder Mark I zatím úplně není. Na jedno nabití zatím vydrží létat pouze deset minut. Jeho maximální rychlost však činí slušných 250 km/h a měl by být schopen létat až ve výšce 3 500 metrů.


Příprava na první mistrovství zahájena

V letošním roce Alauda Racing plánuje řadu letových testů, ať už s lidským pilotem nebo na dálkové ovládání. Tím hlavním cílem je však první mistrovství létajících vozidel AirSpeed Grand Prix, který plánují na rok 2020. Dva roky utečou jako voda, uvidíme, zda se jim jejich ambiciózní plán podaří uskutečnit.

Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.