3 nejšílenější “klínovitá” auta ze 70. let

Veteráni a historie

Přidal Rebel, dne 13. 12. 2017,  0x

3 nejšílenější “klínovitá” auta ze 70. let

V 70. letech byl mezi výrobci sportovních aut velice oblíbený aerodynamický vyhlížející klínovitý profil karosérie. Právě tato léta se proslavila hned několika výjimečnými koncepty aut, která zaujmou vizáží "kosmické lodi", technickými i jízdnimi vlastnostmi.

Alfa Romeo - auto z jiné doby

Koncept dvoudvéřového a dvoumístného kupé byl představen již v roce 1968 na autosalonů v Paříží. Netradiční linie, minimální výška a téměř kapesní rozměry z tohoto experimentální sportovního prototypu, který se bohužel nikdy nedočkal ani malosériové výroby, dělají skutečný skvost na čtyřech kolech. Co na něm bylo ještě výjimečné? Rozhodně dveře, které se neotevíraly, ale vyklápěl směrem vzhůru. Svůj název i barvu laku získal podle masožravého řádu brouků Střevlíkovitých (Carabidae).

Ferrari 512 Modulo - létající talíř na kolech

Zapomeňte na Ferrari takové, jak jej znáte. Ferrari 512 Modulo připomínal spíše létající talíř nebo kosmický koráb ze sci-fi filmu než auto. Futuristicky vyhlížející sporťák vysoký pouhých 94 cm byl poněkud náročný na nastupování. Dveře neměl žádné, odsouvala se celá přední část kabiny, která byla prosklená. Výjimečné bylo i barevné provedení v bílé s červeným pruhem, který se táhl kolem celé karosérie včetně kol. Ferrari 512 Modulo poháněl pětilitrový vidlicový dvanáctiválec. Téměř 50 let staré auto se na stovku dostane za 3,2 sekundy a umí se rozjet až rychlostí 354 km/h.

Maserati Boomerang - namísto volantu obruč

Jediný prototyp byl veřejnosti představen v roce 1972 a australskou domorodou zbraň boomerang připomíná při troše fantazie. Také tento model se vyznačuje klínovitým tvarem typickým pro 70. léta a připomíná kosmickou loď. Na rozdíl od Ferrari však má dveře, které se otevírají úplně normálně. Za šílený můžeme považovat volant, který vypadá jako obruč. Střed volantu se nehýbal a byly v něm umístěné všechny ovládací prvky včetně budíků. Šílený je v podstatě celý interiér provedený v hnědé kůži. Střela ze 70. let dosahovala rychlosti až 240 km/h.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.