Za jakých okolností je potřeba vůz dynamicky vyvážit

Nezařazené

Přidal claudia, dne 28. 02. 2022,  0xVšichni víme, že když nové auto opustí továrnu, bude dělat různé testy, jedním z nich je test „dynamické rovnováhy“, jehož účelem je udělat kola stabilnější ve vysokých rychlostech. Ale stojí za zmínku, že nejen před opuštěním továrny, ale také v některých specifických případech musíme provést dynamické vyvážení vozidla. Za jakých okolností je tedy potřeba auto dynamicky vyvážit? Pojďme se na to podívat níže.

Než pochopíme situaci, pojďme se seznámit s tím, co je to dynamická rovnováha: protože kolo automobilu je celek složený z pneumatik a nábojů, ale z výrobních důvodů nemůže být rozložení hmoty celé této části příliš rovnoměrné. Pokud se vůz otáčí vysokou rychlostí, vytvoří se dynamicky nevyvážený stav, který způsobí chvění kol a vibrace volantu během jízdy.

Abychom se tomuto jevu vyhnuli, musíme zvýšit vyvážení kola, abychom opravili vyvážení každé okrajové části, když je kolo v dynamické situaci.Tento proces korekce je dynamické vyvážení.

Když se zjistí, že se volant třese nebo že kola vydávají nějaký rytmický abnormální zvuk, když vozidlo jede vysokou rychlostí během jízdy, je nutné provést dynamické vyvážení. Zejména při výměně pneumatik, nábojů nebo pneumatik, při nadměrném nárazu na kola, ztrátě vyvažovacích závaží v důsledku nerovností apod. by měla být kola dynamicky vyvážena.Read more at:red formal dresses australia | black formal dresses australia

Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.