Včas vyčistěte palivovou nádrž, abyste snížili spotřebu paliva

Nezařazené

Přidal claudia, dne 8. 08. 2021,  0x


Všichni víme, že existuje mnoho důvodů pro zvýšení spotřeby paliva, jako jsou usazeniny uhlíku a nesprávný provoz vozidel. Je tu ale ještě jedna věc, které si lidé nemusí všimnout, a tou je palivová nádrž. Pokud palivovou nádrž nevyčistíte včas, zvýší se tím také spotřeba paliva. Jaká je konkrétní situace?

Pokud palivovou nádrž nebudete delší dobu čistit, zůstane v ní spousta částic, koloidních materiálů a dalších nečistot, jako jsou listy, cínová fólie omylem spadlá do palivové nádrže atd. Proto je nutné pravidelně čistit palivovou nádrž. Přestože je palivová nádrž obecně v uzavřeném stavu, nečistoty v benzínu v palivové nádrži časem zůstanou. Tyto nečistoty se dostanou do motoru spolu se systémem vstřikování paliva. Tímto způsobem bude odhalen nejen problém opotřebení motoru, ale také problém karbonových usazenin.

Obecně lze říci, že při jízdě po městských silnicích by měla být palivová nádrž vyčištěna jednou na 30 000 kilometrů. Je lepší vyměnit nebo vyčistit odpovídající olejový okruh a filtr. Čištění je rozděleno do dvou kroků: vnitřní čištění a vnější čištění.

Uvnitř: Otevřete kryt palivové nádrže, vyjměte filtrační válec, v objemu oleje ponechte asi 3 litry oleje, poté do palivové nádrže vložte čistou plastovou trubičku, nechte olej srolovat, aby bylo dosaženo čisticího účinku . Během procesu čištění můžete změnit směr. Asi po 15 minutách se uvolní benzín a nečistoty vytékají spolu s olejem.

Externí: Zkontrolujte, zda nedochází k úniku oleje z olejové nádrže, olejového potrubí a rozhraní; zkontrolujte, zda jsou utaženy šrouby upevňující olejovou nádrž.

Na závěr musím všem připomenout: Když je tanker zaparkovaný na čerpací stanici na přepravu paliva, je nejlepší v tuto chvíli netankovat. Protože v tuto chvíli byl olej právě transportován z tankeru do nádrže a ještě se neusadil a bude tam více nečistot.Read more at:red formal dresses | white formal dresses

Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.