TVR Sagaris - pro maximální požitek z jízdy

Garáž nejlepších vozů

Přidal alesvolant, dne 20. 12. 2018,  0x


Britská automobilka TVR provozuje malou továrnu, v níž vyrábí neuvěřitelná sportovní auta. V roce 2005 si velký díl pozornosti získal model TVR Sagaris, který nabízí vše, co takové sportovní auto má mít - nízkou hmotnost, velké výkony a nevšední zábavu za volantem. To vše za “přijatelnou” cenu na tento typ auta.


Brity lze považovat za velké a nadšené příznivce sportovních vozů. Důkazem toho je spousta menších i větších britských automobilek specializujících se na výrobu ostřejších vozů. Jednou z nich je značka TVR. Pod rukama jejích techniků vznikají auta, jejichž úkolem je potěšit oko i srdce a řidiči dopřát opravdový požitek z jízdy. 


TVR Sagaris - 400 koní pod kapotou

TVR Sagaris byl představen v roce 2005 a okamžitě sklidil ohromný ohlas. Ti, kteří se tímto skvostem projeli, chválí výborné jízdní vlastnosti, boží zrychlení a z toho plynoucí vynikající okruhové vlastnosti. Už jenom kvůli ceně 2,9 milionů korun to však není auto pro každého. Na druhou stranu to u takového auta není nijak přemrštěná cena. Právě naopak. V ceně jsou navíc kožené sedačky a interiér celý obložený kompozity z uhlíku.


Britský sporťák pod kapotou ukrývá čtyřlitrový agregát s výkonem 400 koní (294 kW). Společně s nízkou hmotností necelých 1 100 kilogramů je schopno dostat se na stovku za pouhých 3,7 sekund a na 160 kilometru za hodinu za 8,1 sekund. Maximálka se pohybuje nad 300 kilometrů za hodinu. Je to prostě ideální sériově vyráběný vůz, se kterým se nemusíte stydět vjet na závodní okruh. 


TVR Sagaris - dramatický vzhled

Kromě výkonného motoru TVR Sagaris budí rozruch svým dramatickým vzhledem. Za to může hodně členitý povrch. Zajímavá je vyboulená střecha, díky čemuž si řidič může vzít ochrannou helmu a stále se vejde do auta. Všechno je vymyšleno tak, aby to vedlo k ještě lepším aerodynamickým vlastnostem. Také podvozek má výrazně lepší sportovní vlastnosti, širší je i rozchod kol kvůli lepší stabilitě.


Celkem bylo vyrobeno necelých 200 kusů. Už dnes se jedná o hodně ceněný sběratelský kus. Pro ty, kteří nemají tolik peněz, ale přesto by si chtěli TVR Sagaris dopřát (třeba pod stromeček), je určený kit od španělské společnosti Grex Automotive za necelých 1,3 milionů korun. Vypadá téměř jako originál TVR Sagaris. Zvlášť si však musíte koupit agregát a odlišné bude logo na kapotě. Menším problémem je to, že vyrobeno by mělo být pouze deset kitů. 

Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.