Smlouva o pronájmu garáže – zdarma

Praktické rady

Přidal sawyer, dne 30. 05. 2017,  0x


Pronajímáte si garáž a chcete si být jisti, že vás nikdo nepodfoukne? Co přesně by měla obsahovat průměrná smlouva o pronájmu a co by se naopak vyplatilo v ní navíc uvést? Pokud jste ještě ke všemu sám pronajímatel, jako bonus vám přinášíme i její verzi ke stažení zdarma.

Co ve smlouvě rozhodně nesmí chybět?

Pokud se rozhodnete zkusit pronájem garáže, nikdy se nespokojujte jen s ústní domluvou. Vždy trvejte na vystavení písemné formy, která je pro každého solidního pronajímatele naprostou samozřejmostí. V dokumentu musejí být uvedeny obě smluvní strany, čili nájemce i pronajímatel, a to s veškerými osobními údaji jako je jméno a příjmení, rodné číslo či datum narození nebo oboje, trvalé bydliště a číslo občanského průkazu. Právě OP byste si měli ještě před samotným podepsáním na chvíli předat a pečlivě překontrolovat veškeré údaje, abyste si mohli být plně jistí, že skutečně jednáte s člověkem, který je jako pronajímatel uveden ve smlouvě a stojí před vámi.

Pokud v pronájmu nebude fyzická osoba ale naopak firma, nesmíme samozřejmě zapomenout uvést její název, sídlo a pak rozhodně identifikační číslo a příslušné informace o jednateli.

Co spadá do předmětu nájmu?

Jedná se o další bod, který se rozhodně nesmí vynechat, neboť se vztahuje na samotný objekt. Zde také nesmí chybět adresa. Pokud by šlo o řadové garáže, tak navíc i číslo. Dále pak samozřejmě její vlastnosti, pochopitelně velikost, vybavení a to, k jakému využití má výhradně sloužit.

Potom by již samotná smlouva měla obsahovat nějaká pravidla a podmínky, která má vůči ní i majiteli podnájemník. Rozhodně by se nemělo zapomenout na jasný termín splátky stanoveného nájmu a dále pak např. jak to bude s úhradou za škody, které nejsou způsobeny běžným využíváním. V pravidlech by se také rozhodně nemělo opomenout na řešení případných přeplatků anebo naopak nedoplatků.

Nájemní doba je důležitá

Máme pouze dva typy nájemní doby. Dobu určitou a neurčitou. Typ si jasně zjistěte ještě před podepsáním, jelikož právě tento faktor bývá nejčastějším předmětem sporů. Ta možnost první je samozřejmě ohraničená časovými termíny. Ve většině případů a při vzájemné dohodě obou smluvních stran lze pak po uplynutí stanovené doby vystavit a podepsat novou. V potaz by se zde měli brát i podmínky jejího ukončení či případného odstoupení od smlouvy.

Co je výhodné do smlouvy zakomponovat

Velice oblíbeným řešením je dnes připojení fotodokumentace. Získáte tím jasný důkaz, že vám garáž byla předána přesně v takovém stavu, jak tomu je na obrázcích či fotkám. Samozřejmě si vše důkladně projděte a překontrolujte.

Na co rozhodně nezapomenout!

Prostřednictvím katastru nemovitostí se rozhodně utvrďte v tom, že je smlouva psaná na skutečného majitele objektu. Můžete tak učinit na samotné pobočce, kdy vás výpis vyjde zhruba na 100 Kč anebo pomocí internetu. Podobné informace jsou volně dostupné právě kvůli podobným situacím.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.