Škoda Octavia 2.0 TDI: Recenze

Garáž nejlepších vozů

Přidal leprikon, dne 20. 04. 2017,  0x


Škoda Octavia patří mezi oblíbená vozidla, která se pohybují nejen na českých silnicích. Nabízena je s benzínovými i dieselovými motory o různých výkonech. Nás zaujala varianta Škoda Octavia 2.0 TDI s výkonem 110 kW, která představuje český motorový sen mnoha rodin, respektive jejich mužských členů.

Škoda Octavia 2.0 TDI z roku 2013 v mnohém překvapila. Oproti minulým generacím získala Škoda Octavia ostřeji řezané rysy a reprezentativnější vzhled. Zejména rodiny ocení větší prostor v interiéry a velký kufr, do něhož bez problému vloží kočárek i golfové hole.

Technické údaje Škoda Octavia 2.0 TDI (rok 2013):

Motor:

1998 ccm, čtyřválec, vznětový, turbo

Max. výkon:

110 kW (150 k) při 3500 ot./min.

Max. točivý moment:

320 Nm při 1750 ot./min.

0 - 100 km/h:

8,5 s

Nejvyšší rychlost:

218 km/h

Průměrná spotřeba:

4,1 l/100 km

Pohotovostní hmotnost:

1330 kg

Poháněná náprava:

přední

Mnohem více prostoru

Tato generace Octavií překvapila svými rozměry. Na délku je o 90 mm delší a na šířku má navrch 45 mm. Větší je rozvor nápravy a to o 100 mm. Celková délka Škoda Octavie 2.0 TDI činí 4 659 mm a rozměry se tak více přiblížila autům střední třídy. Interiér Octavie je elegantní a konečný vzhled hodně závisí na objednané výbavě. U modelu Elegance vynikne elegantní kombinace světlého a tmavého interiéru, vše je dobře slícované až na drobné detaily.

Za příplatek lze získat praktický navigační systém Columbus, který bohužel hodně láká zloděje. Lze jej velmi snadno dotykově ovládat a pochvalu zaslouží dobré grafické provedení. Škoda Octavia má stále klasickou ruční brzdu, což ocení zejména konzervativní řidiče. Novinkou je pohodlné startování zmačknutím tlačítka umístěného na sloupku volantu.

Opravdu velký kufr

Škoda Octavia má jedno velké plus, kterým je dostatek prostor v interiéru a prostorný je i kufr. Do auta se pohodlně usadí i vysocí řidiči a dostatek místa pro nohy je u zadních sedaček. Je to velmi podobné jako v dražším Superbu. Za menší nedostatek lze považovat pouze menší prostor pro hlavu oproti předešlé generaci. Vzadu se však nejčastěji vozí děti, a ty tuto drobnou vadu na krásu ani nezaregistrují.

Co však zaslouží palec nahoru je velký kufr o objemu 590 litru. Žádné jiné vozidlo střední třídy takový prostor neabínout nemůže, a to ani v případy variant kombi. Výtku si zaslouží pouze těžší zadní dveře, které při dovírání hodně bouchají.

Jednodušší náprava = horší komfort

U Škody Octavie byla použitá jednodušší náprava, která je sice lehčí a levnější, ale nabízí daleko horší jízdní komfort. Při jízdě jsou cítit příčné nerovnosti i v malých rychlostech a nepříjemný může být i větší hluk. Víceprvková náprava prostě lépe absorbuje nerovností a výsledkem je větší pohodlí. Octavie z roku 2013 rozhodně nemá špatné jízdní vlastnosti, ale mohly by být i lepší. Auto je stabilní, jisté a jistotu neztrácí ani při jízdě zatáčkami.

Na závěr můžeme dodat, že Škoda Octavia 2.0 TDI je prostorná, praktickou a dobrou má i bezpečnostní výbavu. Za nevýhodu lze považovat základní výbavu, která je opravdu chudá. Cena je sice více než lákavá, ale zákazník dostane “oholené” auto. Za další a další prvky je nutné připlácet (zadní stěrač, přední mlhové světlomety, bi-xenonové světlomety, metalilcká barva apod.).
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.