Různé klasifikace a rozdíly automobilových motorů

Nezařazené

Přidal claudia, dne 23. 02. 2022,  0x


Motor automobilu je srdcem automobilu, které ovlivňuje výkon, hospodárnost a ochranu životního prostředí automobilu.Dokáže přeměnit jiné formy energie na jiný energetický stroj, obvykle chemickou energii na mechanickou energii. Hlavní funkcí motoru je zajišťovat stálý proud výkonu vozu.Podle paliva jej lze rozdělit na benzínový motor a naftový motor. Jaký je tedy mezi nimi rozdíl?

Benzinový motor

Benzínové motory používají jako palivo benzín; kvůli nízké viskozitě benzínu a rychlému odpařování se benzín po vstříknutí do válce po dosažení určité teploty a tlaku zapálí zapalovací svíčkou, aby se plyn roztáhl, aby mohl pracovat . Výhody benzínových motorů jsou vysoká rychlost, nízká hmotnost, nízká cena, jednoduchá konstrukce a stabilní provoz. Nevýhody benzínových motorů jsou nízká tepelná účinnost, vysoká spotřeba paliva, složitý systém zapalování a obtížná údržba po poruše.

2. Dieselový motor

Dieselový motor je motor, který jako palivo využívá naftu. Pracovní proces naftového motoru má mnoho podobností s benzínovým motorem a každý pracovní cyklus také zažívá čtyři zdvihy sání, komprese, výkonu a výfuku. Dlouhá životnost, ekonomický a odolný. Otáčky naftového motoru jsou nízké, související díly nestárnou snadno, opotřebení dílů je menší než u benzínového motoru a životnost je relativně delší. Neexistuje žádný zapalovací systém a existuje jen málo pomocných elektrických spotřebičů , takže poruchovost dieselového motoru je mnohem nižší než u benzínového motoru.

Kromě toho mají motory podle různých rozměrů různé klasifikace. Například podle pracovního režimu sací soustavy jej lze rozdělit na samonasávací, přeplňovaný, mechanicky přeplňovaný a dvojitě přeplňovaný, podle způsobu pohybu pístu jej lze rozdělit na spalovací motor s vratným pístem a rotační píst motor a tak dále.Read more at:formal dresses | short formal dresses

Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.