Reincars - nadšenci z Trutnova obnovují staré škodovky

Veteráni a historie

Přidal americacar, dne 1. 03. 2018,  0x


Místní z Trutnova je dobře znají. Znát by je však měla celá republika. Partičku nadšenců spojuje společný koníček - sbírají a renovují staré škodovky. Jejich rukama v malé dílně v Dolní Starém městě jich prošly desítky. Výsledky jejich práce si můžete prohlédnout v jejich automuzeu škodovek.

Automuzeum Reincars v Trutnové bylo slavnostně otevřeno v listopadu 2015 a od té doby se tu dveře netrhnou. Není se čemu divit, jejich sbírka čítá tři desítky pečlivě zrenovovaných, nádherných a načinčaných škodováckých veteránů, z nichž nejstarší se “narodilo” už v roce 1935! Dalších 15 čeká na opravu. Proč to všechny dělají? Pro radost! To je na tom nejkrásnější.


Děláme si, co nás baví a nás baví škodovky 

Mají normální práci nebo jsou v penzi. Svému koníčku však věnují téměř veškerý volný čas, po práci i o víkendech. Nemají žádné sponzory a vše si financují sami, od vybavení dílny až po nákupy veteránů. Všech šest kamarádu svorně říká, že zde tráví 365 dní v roce. Rádi.

Reincars - šest kamarádu s vášní pro škodovky


Každý rok se pouští do renovace jednoho automobilu. Ta trvá zhruba tři roky. Proč tak dlouho? Kromě toho, že se renovaci aut věnují pouze ve volném čase, Reincars se drží zásady opravit auto tak, aby nejen vypadalo jako původní, ale aby původní také zůstalo. To znamená, že při renovaci používají soudobé opravárenské postupy i technologie. Vyhýbají se jakýmkoliv moderním prvkům, vše musí být maximálně původní. 


Od roku 1935 až do roku 1990 

V úchvatné sbírce Reincars najdeme veterány ze 30. let i “novější” škodovky. Těšit se můžete na nejoblíbenější škodovácké modely Tudor, Populár, Rapid, Felicia, Octavia a samozřejmě “embéčko” nebo “erko”. Každý vůz má velmi podrobný popis obsahující veškeré údaje o jeho stavu i všech majitelích.

To všechno dělají prostorách bývalé mlékárny, která už roky vypadá (a vlastně i je) jako opravdová autodílna. Reincars tu mají klempírnu, pískovnu, ale i kancelář, šatnu, kuchyňku a sprchový kout. Vedle dílny vybudovali muzeum, kde si zájemci mohou prohlédnout již opravené modely aut a československých motocyklů.

Všechny automobily jsou pojízdně, mají platný technický průkaz a registrační značky. Každý z nichnejméně jednou za rok vyrazí z muzea na projížďku nebo se účastní některé z výstav veteránů. 

Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.