Povinná výbava automobilu v Německu

Praktické rady

Přidal sawyer, dne 24. 01. 2017,  0x


Německo je naším největším sousedním státem. A proto se není čemu divit, když zmíníme, že ho plno Čechů bere útokem, ať už kvůli pracovním cestám anebo třeba nákupům. Jak je to ale s povinnou výbavou? Liší se od té naší anebo nemáme čekat žádné novoty?

Co v povinné výbavě nezapomenout?

Naprosto klasikou je reflexní vesta, která musí být buď ve žlutém anebo oranžovém provedení. Jedná se o poměrně novou vyhlášku, která platí teprve od půlky roku 2014. Při její absenci hrozí pokuta až 60 euro. Dalším důležitým bodem je samozřejmě i výstražná trojúhelník. Pokud ale jedete do Německa pouze na dovolenou, pravděpodobně vám při případném zapomenutí pokuta nehrozí. Vyhláška totiž platí pouze pro registrovaná vozidla v Německu.

Klasikou pak zůstává pochopitelně lékárnička, jejíž složení se moc neliší od našeho. Přesto je ale dobré si ho předem prostudovat. Co se pak technické stránky týče, nesmí chybět samozřejmě hever, náhradní žárovky a pojistky, a to minimálně jeden kus od každého typu. Dále také nesmíte zapomenout na klíč na matice kol a rezervní pneumatiku. Norma pro hloubku gumy je zde minimálně 1,6 mm. To se ale mění v zimních měsících, kdy musí být minimální hloubka zimních pneumatik 4 mm. Platí to však pouze v označených úsecích podobně jako nutnost sněhových řetězů.

Hasicí přístroj patří mezi nepovinné, ale přesto doporučované složky PV.

Na co si dát pozor během jistý v osobáku?

Použity musí být bezprostředně všechny bezpečnostní pásy, a to i na zadních sedadlech, pokud jsou instalovány. Děti do 150cm musí být převáženy pomocí zádržného systému. Přes den jsou zapnutá světla povinná pouze pro motorky kromě tunelů, kde musí svítit každý.

Co se týče alkoholu za volantem, Německo nemá tak přísné předpisy jako Česko, přesto byste se ale nadýchání rozhodně měli vyvarovat. U zkušeného řidiče je zde povoleno maximálně 0,5 promile. U začátečníka bez praxe minimálně 2 roky, mladšího 21 let anebo řidiče z povolání ale platí naštěstí rovná nula.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.