Osobní vozy MPV - přehled

Garáž nejlepších vozů

Přidal leprikon, dne 28. 03. 2017,  0x


Velkoprostorové automobily MPV jsou velmi oblíbené zejména u větších rodin. Do auta se pohodlně vejdou všichni členové rodiny, domácí mazlíčkové a i všechna potřebná zavazadla. Podívejme se na přehled pěti MPV vozů, která považujeme za nejpovedenější.

Opel Zafira Tourer

Tento model je pro mnoho uživatelů jasný favorit. Oplývá dostatečným prostorem pro celou rodinu, ale zároveň se nejedná o žádné ohromné vozidla. Má dostatečně velký kur, pohodlné sedačky a navíc dobře vypadá. Odolný podvozek zvládne i sportovnějších jízdu, a dobře jezdí na ve městě, na okreskách i na dálnicích. Základní varianta se dá sehnat od 400 000 Kč výše. Připlatit si můžete za ortopedické sedačky nebo auto nechat vybavit moderními systému.

Citroën C4 Grand Picasso

Podle mnoha “odborníků” na auto jsou Francouzi dobří ve výrobě malých aut a MPV. Právě C4 Grand Picasso má skvělé vybavený interiér pro celou rodinu a solidní jízdní vlastnosti. Posádce nabízí komfort a řidiče potěší i schopnost sportovnější jízdy. Některým uživatelům však může vadit příliš velké množství nejrůznějších tlačítek, nastavení, menu, displejů apod. Celkově hodnoceno - C4 Grand Picasso jako rodinné auto funguje více než dobře. Ceny se pohybují od 400 000 Kč výše s ohledem na výbavu a zvolený motor.

Renault Grand Scénic

A máme tu dalšího Francouze. Scénic sice nepatří mezi nejnovější modely, ale je stále považován za jeden z nejlepších MPV aut. Jeho hlavní výhodou je velký a široký kufr, do něhož se vejdou všechna rodinná zavazadla, kočárky apod. Jízdní vlastnosti jsou dobré a při ceně pod 400 000 Kč je to prostě dobré rodinné auto. Nejlepším motorem je turbodiesel 1.6 dCi, který je tichy a dostatečně silný. Navíc spotřeba do 6 litrů potěší rozpočet nejedné rodiny. Za nevýhodu lze považovat absenci technologických vychytávek jako jsou bezpečnostní asistenti apod. Holt, Renault Grand Scénic není nejmladší.

Toyota Verso

Tak tento model je určený pro klientelu, která dává přednost opravdu precizním věcem. Nepůsobí zrovna úchvatným dojmem. Na první pohled vypadá jako nenápadný služebník, nevyznačuje se ani překvapivým prostorem, ale po technické stránce funguje více než dobře a je to velmi spolehlivé auto. Ceny začínají na 429 000 Kč.

Dacia Lodgy

U tohoto vozu nečekejte žádná velká překvapení. Jeho hlavní výhodou je totiž nízká cena oproti předcházejícím modelům. Dacia Lodgy se dá sehnat již okolo 200 000 Kč, a proto je to ideální MPV auto pro rodinu s omezeným rozpočtem. Možná není tak “luxusně” vybavená, ale má robustní a komfortní podvozek, který zvládne ztlumit i větší nerovnosti. A další výhodou je také úsporný motor se spotřebou do 6 litrů a dobrá ovladatelnost. Co se týče nevýhod, vzhledem k nižší ceně je potřeba počítat s méně kvalitními materiály v interiéru, slabší ergometrii a rozhodně zde neočekávejte schopnost sportovnější jízdy.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.