Oprava zadní nápravy Berlingo

Praktické rady

Přidal leprikon, dne 5. 10. 2016,  0x


Ať už si koupíte jakékoliv auto od jakékoliv značky, po několika letech používání přijde doba, kdy bude na autě potřebovat tu něco opravit, tu něco vyměnit. Pokud se bavíme konkrétně o zadní nápravě u vozidla Citroën Berlingo, její životnost se pohybuje kolem šesti let. Po této doby je doporučeno zadní nápravu rozlisovat a zároveň vyměnit uložení a ložiska.

Doporučeno, nedoporučeno, realita je samozřejmě úplně jiná. Málokterý uživatel si dílenskou příručku o svém novém Berlingu opravdu přečte. A pokud tak učiní, opravu odkládá, dokud auto jezdí. Takže Citroën Berlingo jezdí i po šesti letech bez zásahu automechanika a zadní náprava o sobě dává vědět opravdu nahlas.

Proč neodkládat opravu zadní nápravy Berlingo

Zpočátku se nelibé zvuky ozývají pouze při přejíždění větších nerovností na silnici, jako je například příčný práh nebo retardéry. Později jsou zvuky slyšet při přejezdu sebemenších nerovností. To už je hranice, kdyby mělo vozidlo skončit v autoservise s objednávkou na opravu zadní nápravy Berlingo.

Pokud se rozhodnete zvuky ignorovat a opravu zadní nápravy budete dlouho odkládat, riskujete, že Berlingo jednoduše přestane jezdit, a vy jej budete moci leda shodit ze skály, jak se s oblibou říká. Ve chvíli, kdy je zadní náprava používána přespříliš, hrozí prasknutí jedné nebo dokonce obou torzních tyčí, což znamená, že si auto doslova sedna na dorazy. A to je poslední možnost, jak nechat zadní nápravu opravit, aby bylo možné Berlingo ještě pár let používat.

Kde, jak a za kolik opravit zadní nápravu Berlingo

Pokud je vaše Berlingo ve stadiu, jak jej popisujeme výše, je nutné zadní nápravu repasovat co nejrychleji. Staré torzní tyče nemá smysl v autě nechávat, je třeba je vyměnit. Pokud nejste šikovný a zručný automechanik a opravu zadní nápravy Berlingo nezvládnete svépomocí ve své dílně, nezbude vám nic jiného, než vyhledat autoservis.

V České republice se opravou zadních náprav u Citroënu zabývá jen pár servisů. Určitě je vhodné obrátit se na ověřený autoservis a nesnažit se za každou cenu ušetřit pár set korun. Stačí najet na diskuse a různá autofóra a dozvíte se, které servisy jsou momentálně ty “nej”. Je to například servis AutoDOMIN v Humpolci, AUTOSERVIS Kačírek v Příbrami, autoservis Petra Lexy ve Strakonicích či servis Autochodura v Havířově u Ostravy.

Příjemné ceny, záruka na dva roky a bezplatné půjčení auta

Všechny servisy mají velice podobné podmínky. Cenově se pohybují mezi 5 000 až 6 000 Kč za kompletní výměnu zadní nápravy Berlingo. Na repasovanou (opravenou, vyměněnou) zadní nápravu dostanete záruku v délce dvou let nebo na ujetých 100 000 kilometrů. A hlavně repas nápravy vám výše zmiňované servisy provedou na počkání. Ráno přivezete Berlingo do servisu a večer si vyzvednete auto jako nové. Mezitím si zaskočíte na prohlídku města či procházku po okolí, do ZOO a na vydatný oběd do nějaké dobré místní hospůdky. A užitečné tak spojíte s příjemným.

Některé servisy vás nenechají odejít po svých a na vybraný den vám půjčí auto. Bezplatně. Nemusíte se tedy “toulat” po městě, pokud nechcete. Můžete tedy vyrazit do práce jako obvykle nebo se udělat výlet po okolí. Jaký program si pro tento výjimečný den zvolíte, je samozřejmě jen a jen na vás.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.