Oprava předního skla automobilu

Praktické rady

Přidal sawyer, dne 15. 02. 2017,  0x


Výměna čelního skla není nic příjemného a už vůbec ne levného. Zároveň ale bohužel také není nic neobvyklého, když vám na autě přistane kamínek a vytvoří několika centimetrovou prasklinu. Vadí malá vada na kráse v běžném provozu? Kolik stojí oprava na místo výměny a kdy je nutná?

Proč opravit čelní sklo?

Dobrá viditelnost přes čelní sklo je faktorem, který ovlivňuje bezpečnou jízdu. Důlku, praskliny anebo jamky si nebudete všímat pouze vy jako řidič, ale rovnou se můžeme vsadit, že vše zaregistruje i první policista, který vás namátkově zkontroluje. Pokuta se ve správním řízení pohybuje v rozmezí od 5000 do 10 000 Kč, což jsou částky, které oželí jen málokdo. Navíc vám půjde dolů hned několik bodů a hrozí zákaz pokračování v jízdě.

Jak z opravy vybruslit?

Vystřelený kamínek má vždy nějaký důvod. Obvykle za něj může vůz před vámi. V takovém případě není nic nepříjemnějšího, než zastavit řidiče a zkonzultovat s ním škodu a nápravu. Pokud by vše dostal, peníze se budou na opravu či výměnu čelního skla hradit z jeho povinného ručení. Bohužel vám ale nic nezajistí, že se před vámi skutečně dozná a přijme vinu. Ve hře jsou totiž i slevové bonusy z povinného ručení, které mají v řádech let hodnotu až několika tisíc korun. Pokud jste si ale opravdu vědomi toho, že je vina na jeho straně, zavolejte k problému policii.

Druhým tipem, díky kterému můžete z financování snadno vybruslit, je pak pojištění čelního skla. Nejedná se o žádné horečnaté sumy. Částka se obvykle pohybuje okolo 500 Kč, což není tak hrozné, když bere v úvahu, že cena některých skel vyjde i na 20 000 Kč.

Jak na opravu čelního skla

Pokud neexistuje nikdo, kdo by se k problému doznal, a pojištění jste neuzavřeli, pravděpodobně vám nezbyde nic jiného, než si opravu zafinancovat sami. K vašemu štěstí se vždy nemusí jednat jen o drahou výměnu. Ta by platila pouze v případě obrovské praskliny anebo tehdy, když by se vyskytovala v obdelníkovém výhledu řidiče (30 cm odshora, 15 cm od boční strany a 15 cm od středu skla).

S výměnou čelního skla se navíc rozhodně nečeká. Další jízdou se do trhliny zanáší nečistoty a prach. Vosk z myčky a zmrzlá voda ji navíc ještě narušují. Existují proto dva způsoby, jak si efektivně pomoct. Tím prvním je technologie Glass Repair, která údajně dokáže skrýt i prasklinu o délce 30 cm. Tento styl opravy předního skla je hojně prováděn i v Česku a stojí 500 až 1500 Kč.

Pokud ale přesto potřebujete co nejvíce ušetřit anebo si zkrátka pomoci sami, můžete se na opravu vrhnout pomocí pryskyřice. U prodejců autodílů lze zakoupit malou sadu, jejíž cena začíná na 200 Kč. Na závěr je ale nutné podotknout, že pryskyřice po nějakém čase podléhá žloutnutí.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.