Operativní leasing nákladních vozidel

Aktuality

Přidal leprikon, dne 27. 09. 2016,  0x


Obnova vozového parku je velmi nákladná záležitost. Jednou z možností, jak svou firmu zásobit bezchybně fungujícími vozy za minimální náklady, je operativní leasing nákladních vozidel. V současné době o tuto službu narůstá zájem. Důvody jsou zřejmé. Téměř nulové počáteční investice a kompletní péče o vozidla ze strany poskytovatele operativního leasingu.

Podívejme se nejprve na operativní leasing jako takový. Nepleťte si jej s finanční leasingem, jsou to dvě naprosto odlišné věci. Operativní leasing je v podstatě pronájem na dobu určitou. Po ukončení doby je nákladní vozidlo vráceno zpět do majetku pronajímatele (leasingové společnosti).

Operativní leasing a jeho výhody

Právě v případě vozového parku je pořízení nákladních vozidel na operativní leasing velmi výhodné. Pokud si vozidlo zakoupíte běžným způsobem, je potřeba počítat nejen s pořizovací cenou, ale tak s dalšími nutnými náklady. Zhruba po 4 letech je vozidlo už hodně opotřebované a je nutné jej nahradit novým. S tím souvisí další vysoké náklady i časová náročnost.

Toto vše s operativním leasingem padá. Leasingová společnost vám dodá nákladní vozidla dle vašich požadavků. Pravidelně každý měsíc budete platit leasingovou splátku, která zahrnuje používání vozidel a veškerou související péči na domluvené období, kterou si s pronajímatele domluvíte. Po uplynutí doby vozidlo vrátíte a leasingová společnost jej prodá jako použité vozidlo. Operativní leasing vám ulehčí většinu starostí spojených s provozem vlastního vozového parku.

Pronájem nákladního vozidla s veškerým servisem

Provoz složitého stroje, jako je nákladní vozidlo, není levnou záležitostí. Každé nákladní vozidlo vyžaduje odbornou a specializovanou údržbu včetně pravidelného servisu. A to znamená podstatnou položku mezi náklady na jeho provoz. Tyto náklady je možné do operativního leasingu zahrnout a rovnoměrně je rozložit do jednotlivých splátek (tzv. servisní paušál).

Součástí operativního leasingu nákladních vozidel jsou tedy i služby, za něž zákazník platí pravidelně a nemusí se obávat nárazových položek za nutný servis. Provozní náklady tak lze naplánovat na celou dobru pronájmu, což usnadňuje řízení celkových firemních nákladů.

Výhody operativního leasingu:

  • Zkrácení doby obměny vozového parku a zamezení zastarávání vozidel z důvodu nedostatku financí
  • Žádné počáteční investice
  • Nájemce uhradí pouze část celkové investice
  • Možnost využití při časově omezených zakázkách
  • Nájemce platí stále stejně velkou fakturu zahrnující i další služby
  • Nulové starosti s obměnou parku a prodejem vyřazených vozidelKomentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.