Ochrana přední kapoty

Praktické rady

Přidal sawyer, dne 17. 10. 2016,  0x


Za chvíli přijde zima a s ní možná i sníh, který je postrachem většiny řidičů a rozhodně ne jen kvůli kluzkým vozovkám. Často jsou silnice místo soli sypány štěrkem, který je hotovým peklem pro karoserii auta. Která místa na voze jsou nejvíce ohroženy a čím je můžeme co nejefektivněji ochránit před poškozením?

Proč bychom měli přední kapotu chránit?

Jedná se pravděpodobně o nejzranitelnější partii vašeho vozu, a to ne jen v případě možných havárií. Štěrk na cestách či jiné drobné kamínky mohou jednoduše poškrábat lak, což v prvé řadě nebude vypadat vůbec dobře a v té druhé si pořádně připlatíte za rozleštění. V horším případě bude potřeba celou kapotu přelakovat, což je snad ještě více finančně náročnější. Abychom porušení laku zabránili, je dobré myslet především na prevenci.

Kožené návleky na kapotu

Existují speciální kožené a v některých případech i dokonce koženkové návleky, které fungují jako ochrana proti štěrku anebo jinému kamení. Obrovskou výhodou je, že některé firmy nabízí možnost ušití přímo na míru. Cena průměrného koženého návleku se tedy pohybuje zhruba okolo 2 500 Kč, pokud není v akci. Velkou nevýhodou ale může na druhou stranu být, že pro většinu řidičů nepůsobí vůbec esteticky a navíc ochrání pouze přední kapotu, nikoli blatníky, jejichž ochrana je taktéž velice důležitá.

Ochrana kapoty pomocí fólie

Průhledné folie na vůz jsou daleko důslednější prevenci. Automobil nechrání jen před štěrkem, ale i před poškrábáním od větviček a keřů. Někdy dokonce mohou zabránit poškození laku i při slabších nárazech anebo před vlivem nejrůznějších chemikálií, které by mohly poškodit karoserii auta. Folie umí být vysoce odolné a jejich šance na protržení je téměř nulová.

Pro řidiče může být navíc ohromným plusem, že se mohou rozmyslet, zdali nechají folii aplikovat na celý automobil anebo jen na vybrané části karoserie, které jsou náchylnější k poškození. Nanést na kapotu ji můžete samozřejmě sami, což se po peněžní stránce vyplatí více, anebo vyhledat pomoc odborníka. Vzhledem k průhlednosti folie na voze vypadá velice přirozeně a hezky. Vybírat navíc můžete i z matných variant.

Jakou formou chrání deflektor?

Deflektor přední kapoty je také jednou z možností, ze kterých můžete vybírat. Kamínky pro něj nejsou problémem stejně jako létající hmyz, který bez problémů dokáže zachytit. Zároveň i do jisté míry umí zabránit i znečištění předního skla, jelikož dokáže korigovat proudění vzduchu. Výrobci se navíc rádi chlubí tím, že celkově zatraktivní vzhled nejen přední kapoty, ale i celého automobilu.

Zjev vozu je pochopitelně důležitým faktorem, ale přesto je dobré vědět, že deflektor opět chrání pouze kapotu, nikoliv blatníky, pro jejichž výměnu si v případě poškození sáhnete hluboko do kapsy.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.