Nejlevnější nové automobily

Praktické rady

Přidal sawyer, dne 14. 01. 2017,  0x


Levné automobily jsou věčným lákadlem. Zvláště pak v případě, pokud jsou navíc i úplně nové. Co aktuálně náš trh nabízí a nad čím se hodí minimálně zauvažovat? Pokud hledáte něco opravdu výhodného pod 200 000 Kč, víme, z čeho vybírat!

Dacia za 169 900 Kč

Automobily značky Dacia se nejen u nás drží již nějaký ten rok na první příčce nejlevnějších vozů. Na výhodách anebo dokonce na kvalitě ovšem ubíráno není. Nejlevnější vůz roku 2016 byl Dacia Logan s 1.2/54 kW Access se čtyřmi airbagy, rádcem řazení a isofix.

Druhým nejlevnějším je pak Dacia Sandero s 1.2/54 kW Access, která je sice o dobrých 5000 dražší, ale přesto specialisty velice potěšila. Dacia jakožto značka spadající pod Renault navíc i poměrně dokázala zapracovat na často kritizovaném designu, a vytvořila tak oplastovaný stepway, který lahodí oku. Na stylu hodně přidává i zvýšený podvozek, který na českých silnicích oceníte. Řidiče navíc umí značně potěšit i nízká spotřeba dieselového motoru, která ale nebrání rychlejší jízdě po dálnici. V zatáčkách s vyšší rychlostí ale tento model údajně trošku pokulhává.

Nejlevnější kombi na trhu

Nejlevnějším kombíkem, který vám český trh může nabídnout, není samozřejmě nic jiného než opět Dacia. Přesněji se jedná o novou generaci Logan MCV za 179 900 Kč. V ceně je překvapivě i stabilizační systém, za který si u jiných typů vozu této značky musíte připlatit. K bezpečnosti navíc přispějí i čtyři airbagy podobně jako v sedanu Logan. Menší specialitou je pak zadní dělené sedadlo a hydraulický posilovač řízení, který ocení nejeden řidič. Těšit se můžete i na elektrické stahování oken včetně horní ližiny a na praktické centrální zamykání.

Jednou z nejlepších vlastností tohoto vozu pak není jen nízká spotřeba paliva, ale i zavazadlový prostor o objemu 573 litrů, se kterým se rozhodně nemusíte bát, že by se vám něco nevešlo do kufru. Překoná totiž řadu vozů z nižší střední střídy.

Ford od 179 990 Kč

U Fordu Ka 1.2 Duretec by se dalo říct staré pořekadlo co je malé, to je milé. ,,Káčko“ vzniklo ve spolupráci s Fiatem. Někteří by tento hatchbag dokázali označit za běžnou nákupní tašku. Do městského provozu se tento třídveřák jednoznačně hodí, a to díky menšímu provedení. Interiér není překvapivě nijak stísněný a dokonce je i na zadních sedadlech pohodlný. Se svižnější jízdou také údajně dokáže mile překvapit.

Bohužel se zde ale poměrně šetřilo na vnitřní výbavě. Vozidlo bylo ochuzeno o centrální zamykání a elektrické ovládání oken a zpětných zrcátek. Kupodivu si za vylepšení ani nemůžete připlatit.

Nová škodovka za 197 200 Kč

Škoda Citigo 1.0 MPI/44kW je jednoznačně nejlevnějším vozem své značky. Otázka je, zdali je s tím, co nabízí, skutečně tak výhodná, jako je její cena. Na vybavené se totiž poměrně šetřilo, a to ještě víc než u zmíněného ,,Káčka“. Čtyři airbagy jsou sice fajn, troje dveře se dají snést, ale skutečným trnem v oku pak bude absence palubního počítače a dokonce i rádia.

 
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.