Nejlepší barva na výfuky

Technika a design

Přidal nicolaus, dne 13. 11. 2016,  0x


Chtěli byste si obravit výfuk, ale nemůžete najít dlouhotrvající barvu za přijatelnou cenu? Ukážeme vám pár rad a příkladů barev, které si můžete pořídit. Barva musí být určená k barvení výfuku a hlavně musí být žáruvzdorná.

Co jsou vlastně žáruvzdorné barvy?

Žáruvzdorné laky jsou speciálně vyvinutými barvami ve spreji, které slouží pro ochranu předmětů z kovu proti korozím a nepříznivému počasí. Tyto barvy zároveň dokáží odolat vysokým teplotám. Po aplikaci barvy je nutností obarvený povrch zahřát na teplotu cca 300°C, při které se barva "vypálí". Po vychladnutí povrchu je barva odolná trvale proti tepelnému zatížení 650°C a krátkodobě zatížení 850°C. Zároveň je také odolná proti benzínu a oleji. Tepelná odolnost je vždy uváděna na etiketě barvy.

Na co můžeme žáruvzdornou barvu použít?

Výfuky automobilů a motocyklů, grily, kotle, radiátory, kamna.

Jak najít tu správnou barvu?

Na internetu nabízí mnoho výrobců své barvy. Pro barvení výfuku lze použít i barvy na kamna, tzv. kamnářské barvy.

Zinkové barvy

Obsahují vysoké množství zinku a jako pojidlo používají speciální pryskyřici. 

Používá se jako obnova a oprava poškozených galvanických povrchů a také k základnímu ošetření a ochraně části karoserií a výfukové soustavy.

Zinekové barvy jsou jen do teploty 430°C. Mají lepší protikorozní vlastnosti.
Teplota nemusí být nutně větší, pokud je kov namodralý je teplota okolo 400°C.

Použití zinkových barev:

Před použitím musíme dózu pořádně protřepat, dokud není kulička zcela volná. Nanášíme jen na čisté a odmaštěné kovové povrchy. Přelakovat můžeme povrch po cca 8 hodinách. Vrstva zinkového filmu po jednom nástřiku vytvoří tloušťku 25 – 35 μm. Po použití musíme pročistit ventil dózy prostříknutím, dokud nezačne unikat čistý hnací plyn.

Jak barvu nanášet?

Před nabarvením výfuku je také třeba jeho odmaštění. Když výfuk neodmastíme, nebude na něm držet žádná barva. Odmastit jej můžeme vypískováním nebo lihem a následným umytím vodou. Teplota při zpracování by měla být větší než 18°C, nezpracovávat na přímém slunci.

Barvy bychom měly nanášet na menší plochy speciálním štětcem s přírodním vlasem, větší plochy jemně pórovitým molitanovým válečkem.

Barvy většinou není třeba ředit.

Jací jsou výrobci barev na výfuky?

Mezi výrobce patří například: Bisil Thermo, Colorit, Kim Tec, Macota, Auto-K, NIKIDO, Thermotec, Dupli-Color, nebo Düfa.

 
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.