Nejdražší auto světa La Voiture Noire přišlo kupce na 430 milionů

Technika a design

Přidal ladavejvara, dne 3. 04. 2019,  0x


Zatím nejdražší auto světa bylo prodáno letos za neuvěřitelných 430 milionů korun. Neznámý kupec neváhal tuto šílenou sumu utratit za jediný exemplář luxusního modelu Bugatti La Voiture Noire, což znamená “černé auto”. 


Zůstaňme u francouzského označení La Voiture Noire, které vyznívá exkluzivněji než prosté černé auto v češtině. Veřejnost si tuto krásku na čtyřech kolech mohla prohlédnout na začátku března na autosalonu ve švýcarské Ženevě. La Voiture je jedinečný model, který si objednal a zaplatil neznámý kupec za 16,7 milionů eur. Jsme si jisti, že tento vůz ve sbírce kupce zaujímá významné místo.


Než se vrhneme na samotné auto, dovolíme si pár spekulací o majiteli tohoto skvostu, jehož jméno automobilka tají. Prý by jím mohl být Ferdinand Piëch, rakouský průmyslník, inženýr, manažer a bývalý šéf koncernu Volkswagen a vnuk Ferdinanda Porscheho, případně jiný člen rodiny Porsche. Právě za “vlády” Ferdinanda Piëcha došlo ke koupi práv na značku Bugatti.


Bugatti La Voiture Noire - kráska vyrobená na míru

Neznámý kupec si elegantní černou krásku nechal vyrobit na míru. Na první pohled je jasné, že důraz byl kladen na design a estetiku. Tvary vozidla byly údajně laděny tak dlouho, dokud nebylo dosaženo naprosté dokonalosti. Nelze nic jiného než konstatovat, že cíl v podobě luxusní limuzíny a rychlého supersportu byl jednoznačně splněn. La Voiture Noire je poctou značce, která letos oslaví 110. výročí od založení značky.


O návrh, vývoj a výrobu se postaral vysoce elitní tým složený z těch nejlepších techniků a inženýrů značky Bugatti. Inspirací se stal legendární model Bugatti 57 SC Atlantic, jehož autorem byl Jean Bugatti, syn zakladatele automobilky Ettore Bugattiho. Jako základ byl použit speciálně upravený podvozek modelu Chiron. Karoserie vozu byla vyrobena z karbonových vláken.


Bugatti La Voiture Noire - na stovku za 2,4 sekundy

Design byl sice na prvním místě, výkon ale nijak nezaostává. Pod černočernou kapotou se ukrývá skvostný osmilitrový čtyřikrát přeplňovaný šestnáctiválec o výkonu 1500 koní a kroutícím momentem 1600 Nm. Na 100 km/h se dostane za parádních 2,4 sekundy a svištět může rychlostí až 420 km/h. Tomu říkáme slušný výkon. Však na zádi auto můžeme spočítat hned šest koncovek výfuku.


„Vzdáváme tímto vozem hold dlouhé tradici, hold Francii a práci Jeana Bugattiho. Zároveň spojením mimořádných technologií, estetiky a výjimečného luxusu posouváme hranice myslitelného,“ zní v oficiálním prohlášení šéfa automobilky Bugatti Stephana Winkelmanna.

Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.