Nástavby na nákladní auta

Technika a design

Přidal leprikon, dne 11. 11. 2016,  0x


Nákladní auto lze přizpůsobit vašim požadavkům prostřednictvím různých nástaveb. Existuje řada firem, které si výrobou a montáží nástaveb zabývá a tak z obyčejného nákladního vozu můžete mít rázem chladírenské auto, auto určené pouze pro přepravu nápojů nebo auto se sklápěcí nástavbou. Jaké možnosti nástaveb existují?

Možnosti instalace nástavby na nákladní automobil využívají velké množství firem. Nemusí hned nakupovat nová auta, stačí když nechají přestavět stávající nákladní vozidla. Nástavby se dělají vždy na konkrétní vůz, a proto není problém uzpůsobit jakýkoliv nákladní vůz specifickým účelem a požadavkům jeho majitele.

Základní varianty nástaveb na nákladní auta

  • Valníková nástavba
  • Skříňová nástavba
  • Kontejnerová nástavba
  • Chladírenská nástavba
  • Mrazírenská nástavba
  • Sklápěcí nástavba
  • Nástavby pro přepravu nápojů
  • Odtahové nástavby
  • a další

Valníková nástavba

Tyto nástavby nabízí velkou variabilitu provedení zpravidla s pevným ocelovým nebo hliníkovým rámem. Mezi specifické nabídky válníkových nástaveb na nákladní auta patří velkoobjemové valníky se sníženým rámem a s praktickým a jednoduchým systémem shrnování plachet.

Skříňové nástavby

V tomto případě se používá kvalitní a pevná hliníková, ocelová či panelová konstrukce. Skříňové nástavby lez použít na malé podvozky až po velké návěsy s tím, že se provedou indiviudální úpravy, které si majitel nákladního auta vyžádá.

Kontejnerové nástavby

Tento typ nástaveb má řadu různých typů, které mohou být opět valníkové neb skříňové, dále distribuční nebo speciální skladové. Součástí jsou speciální nosiče a přívěsy určené pro jejich přepravu.

Chladírenské a mrazírenské nástavby

Tyto nástavby jsou určené pro převoz masa ve visu, to znamená, že umožňují využít také stropní zátěž. S ohledem na vysoké zatížení mají zesílené panely a nízký koeficient prostupnosti. Oba typy nástaveb pro nákladní auta jsou dodávány s příslušným hygienickým osvědčením a certifikací ATP FNA.

Sklápěcí nástavby

Nástavby jsou vybavené ocelovými nebo hliníkovými rámy a ze stejného materiálu jsou vyrobené i bočnice nástavby. Sklápění může být na jednu nebo na tři strany. Použít je lze na různé typy podvozků.

Nástavby pro přepravu nápojů

Tyto nástavby vyžadují zesílené rámy a odolnější podlahu. Přední čelo nástavby bývá vyztužené a nakládka a vykládka zboží probíhá rychle pomocí systému manipulace. Nástavby se vyznačují dlouhou životností a odolá i tvrdému zacházení.

Odtahové nástavby

I v tomto případě bývá nabídka nástaveb široká. Vyrábí se například odtahové nástavby pevné, patrové, sjížděcí, vyprošťovací apod. Některé lze kombinovat s hydraulickou rukou, odtahovými brýlemi či hydraulilckými navijáky. K odtahů většina firem nabízí různé doplňky v podobě pevnostních popruhů, kladek, nakládacích mříží atd.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.