Muzeum Škoda - nejkrásnější česká auta na jednom místě

Zábava

Přidal petrpu001, dne 18. 01. 2018,  0x


O tom, že je Škodovka nejslavnější českou automobilkou, nemá smysl polemizovat. Od roku 1925, kdy koupila podnik Laurin & Klement, se dala na úspěšnou dráhu výrobce automobilů. Chcete-li se blíže seznámit s historií Škody, udělejte si příjemný výlet do Muzea Škody v Mladé Boleslavi.

Muzeum Škoda je umístěno v historických výrobních halách automobilky ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi. Na ploše o rozloze 1 800 m2 si prohlédnout můžete 500 unikátních exponátů od historických vozů, přes závodní speciály a současné modely osobních aut až po nejrůznější fotografie a filmy.

Základem muzea byla poměrně malá sbírka stávající ze šesti vozů značky Laurin & Klement, dvou motocyklů, jednoho hasičského vozu a jednoho závodního speciálu. Postupem času se podařilo muzeum zaplnit dalšími poklady, které tu na vás čekají v plné kráse.


Historie a současnost na jednom místě

Jak již bylo řečeno, muzeum se nachází v bývalých výrobních halách, kde se až do roku 1928 vyráběly nové vozy. Výroba se poté přesunula do modernějších prostor, pro ty původní se naštěstí našlo praktické využití. Stejně jako moderní linky je i muzeum stále v pohybu. Kromě stálých exponátů se zde pořádají nejrůznější akce, výstavy a koncerty.

Kromě toho, že si důkladně prohlédnete vystavené modely, dozvíte se o každém z nich zajímavé informace. Ke každému vozu se vážou osobní příběhy, vážné i veselé historky a dokonce anekdoty.


3 tématické části - Tradice, Evoluce a Preciznost

Tradice je věnována historii a tradici značky Škoda. Těšit se můžete na nejstarší automobily, které vypráví úchvatné příběh o majitelích, každodenním životě i životních výzvách. Zde najdete vozy z různých období, vývoj loga značky i nejvýznamnější události Škodovky.

Evoluce návštěvníkům přiblíží vývoj od zakladatelů Laurina a Klementa až po nejnovější novinky a nápady. Výstavu doplňují fotografie a filmy. Seznámíte se s nejdůležitějším projekty v celé historii až po současnost, jako je například závodní auto 720 Spider nebo supersportovní vůz Ferat.

Preciznost nabízí možnost seznámit se se způsobem, jak se stará auto renovují prostřednictvím moderní techniky. Na vlastní oči uvidíte, jak se vozy vyráběly v minulosti, a jak se to dělá dnes. Na čtyřech exponátech je důkladně předvedený proces rekonstrukce v různých fázích. 


Prohlédněte si výrobní provozy Škodovky 

Muzeum není jediný zážitek, který vám Škodovka nabízí. Prohlédnout si můžete také současné vysoce moderní výrobní prostory a poznat tak jednotlivé procesy,jak vznikají vozy značky ŠKODA AUTO.

Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.