MPV auta s nízkou spotřebou

Garáž nejlepších vozů

Přidal leprikon, dne 29. 03. 2017,  0x


Prostorné, pohodlné a bezpečné auto má pro rodinu zásadní smysl. Stejně jako jeho spotřeba. Proto jsme si dnes vzali na paškál rodinné MPV auto Opel Meriva, které se kromě typických vlastností pro víceúčelová vozidla chlubí i velmi nízkou spotřebou. Někteří tento vůz dokonce považují za rodinný ideál.

Opel Meriva patří mezi menší SUV. Pokud tedy máte opravdu velkou rodinu, je lepší sáhnout po něčem větším. Pokud však patříte do skupiny rodin s jedním či dvěma dětmi, budete nadšeni. Alespoň to tvrdí průzkum, podle jehož výsledku je s tímto vozem spokojeno více než 80 % majitelů. Síť německých kontrol TÜV mu dokonce udělala “zlatou plaketu TÜV Reportu”, jelikož odhalily nejmenší počet poruch a vůbec nejvyšší kvalitu u vozidel starých 2 až 3 roky.

Opel Meriva - pohodlné MPV auto s nízkou spotřebou

V roce 2014 byl na trh uveden nový model Opel Meriva. Po menších kosmetických úprav získalo novou rozšířenou masku, nový nárazník a výkonný dieselový motor 1,6 CDTi. Když vezmeme v potaz cenu okolo 260 000 Kč a nízkou spotřebu do 5 l/100 km, je to vskutku skvělá koupě pro rodinu, která musí brát v úvahu každou korunu.

Uživatelé tohoto MPV vozidla chválí nejen nový facelift, ale zejména pohodlný a jistý podvozek. Zejména na českých silničních “tankodromech” si cení jeho schopnosti velice slušně absorbovat všechny díky i na nízkoprofilových 17” kolech. Meriva má tuhou karosérii a především perfektně nastavené tlumiče, díky kterým jezdí jako v “bačkůrkách”, kola netlučou ani nemlátí. Meriva velmi dobře sedí a to i v zatáčkách.

Na Merivě je vidět pověstné německé puntičkářství. Celé auto je precizně zpracované a působí pevným a bytelným dojmem. Kvalitu německého dílenského zpracování lze prostě vnímat z každého detailu. Někomu mohou vadit protisměrně zavírané dveře. Zpočátku je to nezvyk, ale na ten si každý brzy zvykne. Díky uchycení na zadním sloupku se otevírají ve větším úhlu a mnohem lépe se tak do auta vkládají a vyndavají dětské autosedačky. A navíc nemusíte neustále obíhat zadní dveře, když je třeba vyběhnout k malému dítěti.

Dostatek prostoru pro posádku a výkonný motor s nízkou spotřebou

Do zadního prostoru se bez problému a pohodlně vejdou dvě dospělé osoby nebo děti v autosedačkách. Mohutná loketní opěrka rozděluje prostor na dvě pohodlné zóny. Zadní sedadla lze samozřejmě upravovat - posouvat, sklápět i polohovat. Můžete je dokonce posunout blíže ke středu a tím získat více prostoru pro ramena. Navíc jsou zadní sedačky umístěné výše a tak “zadní posádka” vidí lépe dopředu. Dostatek úložného prostoru i držák na kávu nabízí přední loketní opěrka. Do předních dveří se bez problémů vejdou lahve s pitím.

Skvělou volbou, co se týče motoru, je turbodiesel 1.6 CDTi s výkonem 100 kW nebo 81 kW. Motor je tichý a jede výborně, cítit nejsou žádné vybrace. Relativně silný motor dokáže bez problému popohnat auto na rychlost 180 km/h, aniž by to bylo nepříjemné. A co vás rozhodně potěší, je nízká spotřeba. Na papíře je to 3,6 l/100 km, v reálu počítejte s 5 l/100 km při plném obsazení vozidla. Pokud se rozhodnete šlápnout na plyn, sptořeba vyleze nejvýš o 2 litry.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.