MPV auta - jaké je nejlepší a nejspolehlivější?

Garáž nejlepších vozů

Přidal leprikon, dne 25. 05. 2017,  0x


Jako dítě si s nadšením hrajete s modely nejlepších aut. Během dospívání toužíte po opravdovém bouráku, a když si jej konečně můžete dovolit, nastane pravý čas vybrat auto pro vlastní rodinu. Dokud je člověk sám, může si auto vybrat, jaké chce - malé, velké, sportovní i kombíka. Rodinné auto by však mělo splňovat tři hlavní kritéria - spolehlivost, bezpečnost, prostornost i slušnou spotřebu. To vše splňují nejlepší a nejspolehlivější MPV na trhu.

MPV je zkratka pro anglický výraz “multi-purpose vehicle, v Severní Americe používají označení minivan a východní Asie užívá označení MUV (mulit-utility vehicle). Ve všech případech se jedná o různé názvy pro prostorný osobní vůz, který svým vzhledem připomíná menší dodávku. Na rozdíl od dodávky je však určen k pohodlné přepravě více osob. I když v případě rodiny s dětmi by se dalo leckdy hovořit i o “neposedném nákladu”.

Mezi typické představitele MPV vozidel patří  Škoda Roomster, Peugeot 807, Kia Carnival, Kia Venga, Renault Espace, Renault Scenic, Citroën Xsara Picasso, Opel Meriva, Opel Zafira, Citroën Evasion, Hyundai Matrix, Fiat Multipla, Fiat Idea, Ford C-MAX, Ford S-MAX a Ford Galaxy a další. My jsme se rozhodli vybrat pět modelů, o kterých si myslíme, že stojí za naši i vaši pozornost.

Ford S-MAX - volba číslo jedna

První generace Ford S-MAX byla uvedena na trh v roce 2006 a ihned si získal fanoušky díky povedenému designu, což u MPV není úplně obvyklé. Proč také, když hlavní roli hrají úplně jiná kritéria. Ford S-MAX je ideální volbou pro lidi, kteří chtějí nejen prostorné, spolehlivé, bezpečné, ale také vzhledově pěkné auto. A také mají dostatek finančních prostředků. Pořizovací cena se totiž pohybuje zhruba od 700 000 Kč výše. Doporučována je varianta Ford S-MAX 2.0 TDCi Titanium, jehož cena začíná na 900 000 Kč.

Ford S-MAX se může pochlubit velkorysým prostorem v interiéru a sportovními proporcemi - přepravovat lze až sedm osob. Zároveň má skvělé užitné a jízdní vlastnosti, je dobře ovladatelný a při jeho koupi si můžete přiobjednat spousty moderních vychytávek - např. adaptivní LED světlomety nebo pohon všech kol, který je však k dispozici pouze u nejvyššího modelu Titanium.

Seat Alhambra - skvělé užitné a jízdní vlastnosti

Seat Alhambra trochu připomíná “krabici” a za srdce vás příliš nechytne. Je to však velmi spolehlivé auto s vynikajícími užitnými i jízdními vlastnostmi. Základní model lze sehnat od 660 000 Kč a v nabídce jsou další modely s třemi různými výbavami a několika různými typy motorů. Pohon na všechna kola můžete mít za příplatek již v základní výbavě a praktické jsou boční výsuvné dveře, které je možné ovládat elektricky. Za příplatek si můžete objednat sedm míst, pokud je vaše rodina opravdu větší než velká.

Ford Galaxy - komfort na prvním místě

Pokud preferujete pohodlnou a tichou jízdu, je třetí možnost MPV Ford Galaxy skvělou volbou. Je to pořádný kus auta, který sazí na komfort, dobré odhlučnění, variabilitu a moderní technologie. Jeho ceny je vyšší oproti Ford S-MAX a začíná někde na 740 000 Kč. Nejlepší je přirozeně model s nejvyšší výbavou Ford Galaxy 2.0 TDCi Titanium. Jeho cena se však pohybuje kolem jednoho milionu korun. V této variantě je možné mít čtyřkolku i sedmimístnou konfigurace. S Ford S-MAX má podobnou technologickou výbavu avšak na vyšší úrovni.

Volkswagen Sharan - nejprodávanější MPV

Ačkoliv pořizovací cena Volkswagen Sharan začíná někde na 900 000 Kč, jedná se o nejprodávanějších MPV z celé pětice vozidel. Jak vidno, lidé při koupi MPV na peníze úplně nehledí a přednost dávají kvalitě, kterou značka Volkswagen představuje. Na rozdíl od Seat Alhambry má propracovanější vzhled a působí tak nějak honosněji. Pohon všech kol je možný pouze ve variantách s dieselovým motorem 2.0 TDI.

Renault Espace - elegantní a prostorný vůz

Posledním MPV vozidlem, který vám doporučíme, je Renault Espace, jehož cena začíná cca na 770 000 Kč. Tento vůz je velmi elegantní až extravagantní. S MPV jej spojuje dostatečný prostor, hůře jsou na tom užitné vlastnosti. Renault Espace je výjimečný tím, že se snaží být jiný a že i MPV může být krásné auto. Bohatě postačí potřebám rodiny - má dostatek prostoru (i když ne tolik jako předchozí modely) a za příplatek získáte sedmimístnou konfiguraci. Co však u Renault Espace chybí je možnost pohonu všech kol. Model s nejvyšší výbavou Renault Espace Energy TCe 200 EDC Initiale Paris za více než jeden milion prý za takovou investici skutečně stojí.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.