Mám při jízdě v chladném počasí stisknout klávesu AC?

Nezařazené

Přidal claudia, dne 18. 08. 2021,  0x


Jak se počasí ochlazuje a teplota drasticky klesá, mnoho majitelů automobilů a přátel se rozhodne zapnout teplý vzduch v autě. Otázkou tedy je, musím stisknout tlačítko klimatizace zapnout topení, když je studené? Zvýší spotřebu paliva, když stisknu tlačítko klimatizace? Dnes si promluvíme o jízdě v chladném počasí: správném způsobu používání klimatizace.

Ve skutečnosti klíč klimatizace ovládá kompresor klimatizace, ale na rozdíl od klimatizací pro domácnost, které používají jak vytápění, tak chlazení, může kompresor na autě pouze chladit, ale ne topit. Když je horko, když stiskneme tlačítko klimatizace, kompresor klimatizace v autě začne pracovat a začne chladit, což zvýší zatížení motoru a zvýší spotřebu paliva.

Ale kvůli problému s topením v chladném počasí teplo ve skutečnosti nepochází z kompresoru klimatizace, ale z tepla generovaného motorem. Obecně je teplo motoru přenášeno na chladicí kapalinu v nádrži na vodu, což zvyšuje teplotu chladicí kapaliny. Nádrž na vodu obsahující chladicí kapalinu bude mít dvě vodní potrubí připojená k nádrži topné vody klimatizace. Můžete foukejte toto teplo do auta! Výše uvedený proces nevyžaduje, aby motor poskytoval energii, takže nepovede ke zvýšení spotřeby paliva.

Kromě toho skutečným účelem stisknutí klávesy klimatizace není chlazení, ale odvlhčení a zabránění zamlžování skel auta. Jakmile se zamlží přední sklo nebo boční okna, bude to mít vliv na zrak řidiče a představovat bezpečnostní riziko. Na druhou stranu, pokud je klimatizace v chladném počasí studená, pokud je okolní prostředí suché a chcete ušetřit palivo, můžete vypnout klíč klimatizace. Je však třeba poznamenat, že ve vlhkém a studeném vzduchovém prostředí musíte stále stisknout klávesu klimatizace, protože to může regulovat teplotu a odvlhčování a zabránit vzniku mlhy.

Poslední bod: V zimě není zapnutí tlačítka klimatizace jen pro odvlhčování, ale také pro dlouhodobější používání klimatizací do auta. Některé testovací instituce zároveň provedly experimenty. Zapnutí spínače klimatizace při zapnutí teplého vzduchu nemá zjevný vliv na zvýšení teploty v autě a neovlivní topení v autě.Read more at:navy formal dress | long black formal dresses

Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.