Magnetický motor volná energie

Praktické rady

Přidal sawyer, dne 12. 12. 2016,  0x


O volné energii sní plno lidí. A ani zdaleka to nemusí jen ti, kteří touží ušetřit, ale i nejrůznější vědci, jejichž vynález by mohl dostat Nobelovu cenu. Je volná energie vůbec pomocí magnetického motoru reálná? Na youtube existuje hned několik videí, nad kterými i zkušenější elektrikáři nepřestávají kroutit hlavou…

Jak sestrojit magnetický generátor?

Hlavními komponenty pro sestrojení budou počítačový ventilátor a transformátor. Důležité bude, aby byl měl ventilátor 12V a malou vrtulí, se kterou budeme pracovat. Na vrtulku nainstalujeme kovové kroužky, což provedeme pomocí lepidla. Následně podobným způsobem přidáme i magnetky, které získáme např. z nepotřebného harddisku. Stěžejní bude, aby byl jeden z magnetů rozpůlený. Poté bude třeba spojit ventilátor s transformátorem o napětí 9V. Při tomto spojení by se mělo vytvořit napětí průměrné zásuvky, čili 220V. Energii lze údajně odebírat pomocí roztrojky.

Pokud se přece jen rozhodnete pro sestrojení magnetického motoru, postupujte přesně podle návodu. Maximální opatrnosti dbejte především ve chvíli, kdy propojíte ventilátor s transformátorem, jelikož v té chvíli dojde ke tvorbě 220V a při špatné manipulaci by mohlo dojít k nepříjemnému úrazu.

Opravdu volná energie funguje?

Valná většina elektrikářů anebo pseudokutilů tvrdí, že se jim sestrojení magnetického motoru na volnou energii podařilo a nyní z něj mohou údajně napájet všechna zařízení pod 1000W. Pokud by se ale rozhodli sáhnout po něčem s vyšším výkonem, než je doporučená hodnota, může dojít k poškození nejen vlastnoručně vyrobeného motoru, ale i samotného zařízení.

Volná energie z brambor

Na youtube již přes rok koluje video, na kterém se zkušenější ,,elektrák“ pokouší sestrojit motor prostřednictvím brambor. Jedná se o více než diskutabilní záležitost. Důležité je třeba zmínit, že používá lehce odlišný postup, než jsme zmiňovali výše. Princip ale zůstává totožný stejně jako dvě základní součástky, čili ventilátor 9V a transformátor. Více než fascinující je, že pozitivní výsledek a následné využití svého pokusu jasně předvede tím, že vyrobený motor dokáže napájet hned tři žárovky.

Nutno podotknout, že čtyři brambory rozhodně nejsou materiálem, který by vám vydržel věčně. Po týdnu používání zkrátka seschnou. Tento malý problém se dá ale krásně argumentovat tím, že je zkrátka jen vyměníte za nové. Francouz navíc dodává, že pokus zkoušel hned s několika typy brambor a přiznává, že samotná odrůda má na výsledek pokusu velký vliv. Nejlépe prý pochodíte s odrůdou Bintje. Důležitou roli ale údajně hraje i samotný tvar. Brambora by měla být oválná a při pokusu by měla být také ve speciální poloze sever-jich.

A jaký názor máte na tento méně známý pokus vy? Myslíte si, že volná energie pomocí magnetického generátoru a francouzských brambor může fungovat anebo se jedná jen o dobře provedený podvod?

 
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.