Které Porsche je nejkrásnější? Máme pro vás 5 tipů na vítěze

Garáž nejlepších vozů

Přidal tommaly, dne 6. 08. 2018,  0x


Zrcadlo, zrcadlo, které Porsche na světě je nejkrásnější? Těžko říct. Ani my nejsme schopni říci, které z našich pěti favoritů je to nej. Porsche je specialistou na výrobu jedinečných silničních sportovních vozů, které si zaslouží náš obdiv. Pojďte je obdivovat společně s námi.

Německá vysoce prestižní automobilka byla založena v roce 1931 ve Stuttgartu. Na jeho počátku stál úspěšný český rodák Ferdinand Porsche, podle něhož se automobilka, jak vidno, jmenuje. Za nejslavnější model bývá označován model Porsche 911, který se vyrábí už od roku 1964. Je ale nejkrásnější?

Porsche 911 S Coupé

Zcela právem je model označený pouhým číslem 911 považován za jeden z nejpovedenějších. To je také důvod, proč se v pozměněné podobě vyrábí až dodnes. Podle fanoušků bývá za nejhezčí označován model vyrobený v roce 1967. Tento ročník působí velmi elegantním dojmem díky krátkému rozvoru, dlouhé kapotě a zadnímu nárazníku. Základem jsou samozřejmě kola Fuchs.


Porsche 550 Spyder

Krásný sportovní vůz z 50. let. Mezi lety 1953 až 1957 bylo vyrobeno pouhých 90 kousků. Veřejnost jej poprvé spatřila v roce 1953 na autosalonu v Paříži. Jednoznačně nejznámějším se stal kousek, který si v roce 1955 zakoupil již tehdy slavný herec James Dean. Jeho přítel a filmový kaskadér je nazval Little Bastard. Jeho “malý parchant” mu ale byl osudný, jelikož za jeho volantem zahynul při dopravní nehodě na závody Salinas road Races v září 1955. Údajně vůz přinášel smůlu a po mnoha nehodách záhadně zmizel.


Porsche Carrera GT

Jednoduchá, ale zatraceně rafinovaná supersportovní Carrera GT představuje nejen pro fanoušky Porsche velkou srdcovku. Stejně jako nejkrásnější supersporty od ostatních značek si libuje v jednoduché kráse. Je to trochu novější model oproti 911. Poprvé se objevila na ženevském autosalonu v březnu 2003. Je jí tedy “teprve” 15 let. Mezi lety 2003 a 2006 bylo vyrobeno 1270 kusů. Dnes se cena tohoto modelu pohybuje v řádech milionů korun.


Porsche 918 Spyder

Základem pro tento model byla úchvatná Carrera GT. Porsche prostě jen více rozvinulo její myšlenku a tvůrcům se podařilo stvořit další, snad ještě krásnější vůz. Křivky tohoto supersportovního vozidla jsou neuvěřitelně decentní a elegantní. Porsche si ale nikdy nepotrpělo na agresivní tvary. Vyrábět se Spyder začal v roce 2013 a jedná se tedy o jeden z nejnovějších modelů, u kterých je požitý moderní kombinovaný spalovací motor s elektromotory. Poprvé se ale tento sportovní elegán v podobě konceptu objevil už v roce 2010 na ženevském autosalonu.


Porsche 917K

Nejslavnější závodní Porsche v historii německé automobilky bylo asi Porsche 917K z roku 1969. Díky počáteční nestabilitě a špatné ovladatelnosti vozu si vysloužilo přezdívku “bestie na kolech”. Pozdější úpravy z něj ale udělaly jeden z nejlepších závodních vozů na počátku 70. let. Tehdy zvítězil i v závodu LeMans. Za popularitu vděčí nejen svým parametrům, ale především filmu Le Mans v hlavní roli se Stevem McQueenem. Úspěšný byl ale i ve skutečných automobilových závodech.

Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.