Kia Ceed kombi - recenze

Technika a design

Přidal nicolaus, dne 23. 11. 2016,  0x


Novější verze Kia Ceed SW se začaly v Česku prodávat v září roku 2012. Vyrábí se stejně jako předchůdce ve slovenské Žilině. V roce 2015 však došlo k modernizaci. Chtěli byste si koupit Kiu Ceed v kombíku? Zajímá Vás výbava a výhody tohoto vozidla? Společně se podíváme, na co se můžeme připravit a co od Kia Ceed kombi očekávat. 

Kia Ceed a její vybavení

Střední výbava vozu Kia Ceed kombi zahrnuje 4x elektronická okna, digitální dvouzónová klimatizace (zde je dobré upozornit na funkci AUTO ve dvou režimech, soft a hard).

Elektronicky nastavitelná, vyhřívaná a automaticky sklápěná zpětná zrcátka se zabudovanými směrovkami a osvětlením prostoru vystupování a nastupování do auta (zrcátka svítí na zem automaticky při odemčení a začmení auta), vždy se automaticky sklopí a odklopí. Funkcí zaklápění můžeme lehko vypnout.

Dále obsahuje samosvítící zpětné zrcátko, zadní parkovací senzory, stabilizační systém (obdoba ESP+ASR), vyhřívání přední sedačky a volantu, rádio s cd/mp3/bluetooth/usb/aux/ipod, tempomat, omezovač rychlosti, hlasové ovládaní, nastavitelný posilovač řízení (sport, normal, comfort), elektronicky ovládané bederní opěrky na sedadle řidiče i spolujezdce, světelný a děšťový senzor, LED packet (denní automatické svícení - stačí přepnout do režimu AUTO), loktová opěrka, koženný packet, přední (funkce prosvícení do zatáček) a zadní mlhovky.

Na střední verzi je to perfektní vybavení a je téměř bezkonkurenční. Ve vyšších verzích navíc nachází specialitky jako například asistent vybočení z jízdních pruhů, střešní okno, multimediální systém s navigací nebo kontrola tlaku v pneumatikách.

Co je na Kia Ceed skvělé?

Autorádio - bluetooth funguje perfektně, můžeme spárovat až 5 telefonů

LED packet a světla - dokonalá svítivost světel. AUTO režim denního svícení funguje bezchybně

Spotřeba - na dálnici s rychlostí 110 km/h na tempomat, je spotřeba od cca 5,1 až po 5,5 lit/100 km, při rychlosti 130 km/h cca 6 litrů na 100 km.

Velký prostor

Co je třeba vytknout

Citlivější ABS, Tempomat (pro začátek je to nezvyklý, občas příliš nefunguje, tak jak má), při deštivém počasí sem tam "drhne" otevírání okna u řidiče, sedačka řidiče trochu vrže, starší lidé si nevšímají auta, protože má moc tichý motor :-)

Co říci závěrem?

Pro motoristy, kterí korejská auta moc nemusí, bude tato recenze k neuvěření. S novými modely Kii se Váš názor ale změní. Kia Ceed v kombíku se hodí pro rodiny i na cesty a je spolehlivým společníkem s minimální závadovostí.

 

 
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.