Jannarelly Design-1: Supersportovní auta z daleké Arábie

Technika a design

Přidal vondrejvondrejka, dne 19. 08. 2019,  0x


Pokud jste o nové automobilce Jannarelly ještě neslyšeli, tak o ní jistě brzy uslyšíte. Jejím prvním modelem je supersportovní vůz s krásnou retro karoserií Jannarelly Design-1, který relativně nedávno vstoupil na evropský trh a chystá se zaujmout zdejší bohatou klientelu. 


Zakladatelem, majitelem a zároveň i designérem luxusní automobilky je Anthony Jannarelly pocházející z bohaté arabské oblasti, který se proslavil jako designér supersportovního auta Lykan HyperSport. Jeho prvním uskutečněným návrhem pod vlastní značkou je Jannarelly Design-1, jehož úchvatná karoserie nezapře inspiraci 60. léty. Evropě se na vlastní oči Design-1 předvedl v rámci prestižní automobilové akce Salon Privé v Nizozemí.


Jannarelly Design-1 - kupé, speedster i kabriolet

Anthony Jannarelly se se svým prvním modelem zaměřil primárně na anglický trh, což se vzhledem k retro vzhledu modelu Design-1 dalo očekávat. Zbytek Evropy si bude ještě muset nějakou chvíli počkat. Pokud se však tento krásný vůz osvědčí (my věříme, že ano) a bude o něj zájem, čekání jistě nebude trvat nijak zvlášť dlouho.


Inspirace pochází z přelomu 50. a 60. let, konkrétně se jedná o legendární vůz Ferrari 250 Testa Rossa. Použitá technika však pochází ze současnosti. Základ představuje rám z ocelových trubek. Pohonná jednotka je umístěna nad zadní poháněnou nápravou. Ve standardní výbavě jsou sedadla z uhlíkových vláken potažená kůži a třídílná litá kola s pneumatikami Toyo R888.


Jannarelly Design-1 - maximálka 220 km/h

Aktuálně jsou v nabídce tři karosářské varianty typické pro supersportovní vozy - kupé, kabriolet a speedster. Zákazníci mají také na výběr dva typy karoserii, respektive materiálu, ze kterého je karoserie vyrobená. První je karoserie z kompozitních materiálů a druhé karoserie vyrobená z mimořádné lehkého, pevného a odolného karbonu. Rozdíl ve váze činí 50 kilogramů.


Pod “kapotou” arabského supersportovního vozidla je ukrytý výkonný atmosférický vidlicový šestiválcový motor o objemu 3 498 ccm , který dodala automobilka Nissan. Výkonu motoru činí 325 koní a na “stovku” se vůz dostane za skvělých 3,9 sekundy. Jannarelly Design-1 může jet maximální rychlostí až 220 km/h.

Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.