Jaký je kompresní poměr motoru

Nezařazené

Přidal claudia, dne 4. 08. 2021,  0x


Často je nutné vysvětlit technické parametry motoru, které lze zhruba indikovat výkonem a točivým momentem. Existuje však mnoho faktorů, které ovlivňují výkon a točivý moment. Jedním z důležitých faktorů je kompresní poměr motoru . Kompresní poměr je poměr objemu válce před kompresí k objemu plynné směsi po stlačení. Podrobně je to poměr maximálního objemu válce, když je píst ve válci v dolní úvrati k objem válce, když je píst v horní úvrati.

V současné době většina automobilů používá takzvaný „pístový motor“. Jednoduše řečeno, ve válci motoru je píst, který se pohybuje přímočaře, a cyklus je nekonečný, takže tento týden pokračuje v provozu a ve zdvihu je určitý rozsah pohybu.

Pro určitý válec motoru, když zdvih pístu dosáhne nejnižšího bodu, se poloha v této době nazývá dolní úvrať. Objem tvořený celým válcem včetně spalovací komory je maximální zdvihový objem. píst se pohybuje v opačném směru, dosáhne V nejvyšším bodě se tomuto bodu říká horní úvrat.

Je kompresní poměr co nejvyšší? Čím vyšší je kompresní poměr, tím lépe, ale předpokladem je, aby bylo možné vyřešit problémy s klepáním a chvěním. Proto při použití paliva nízké kvality, vzhledem k nízkému oktanovému číslu, není účinek proti klepání dobrý a vysoká teplota generovaná při nadměrném stlačení způsobí, že se směs samovolně vznítí, ale v tuto chvíli zapalovací svíčka nedosáhne horní úvrati, protože píst nedosáhne Will se zapálí. Samozápalný plyn není plně spálen, a když se zapálí zapalovací svíčka, zbývající směs nestačí k vytvoření dostatečné energie. Výsledkem je přerušované spalování ve válci a energie bude mít dopad na píst a ventil nahoru a dolů. To je příčina klepání.

K výše uvedenému existují dvě řešení: jedním je zvýšení štítku na palivu; druhým je nastavení pokročilejšího úhlu zapalování a vyřešení problému s klepáním předběžným zapalováním, ale tím se snadno vytvoří karbonové usazeniny na válci.Read more at:long sleeve formal dresses | cheap formal dresses melbourne

Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.