Jaké suv je nejúspornější, jaké nejbezpečnější a jaká jsou nejoblíbenější?

Garáž nejlepších vozů

Přidal sawyer, dne 21. 04. 2017,  0x


Suvéčka se těší velké oblibě, a to nejen díky maximálnímu pocitu pohodlí za jízdy. Důležitý faktor zde hraje i bezpečnost a pochopitelně i spotřeba, na které mnoho výrobců automobilů zapracovalo. Které modely se ocitly na prvních příčkách těchto kategorií a jaký vůz spadá mezi nejoblíbenější na základě prodeje?

Největší úspora je od Japonců

Z nezávislých testů vyplynulo na povrch, že je jednoznačně nejúspornějším automobilem typu SVU Suzuki SX4 S-Cross 1.6 DDiS. Obvykle je udáváno jen 4,6 litrů na 100 kilometrů. Bohužel se ale jedná o hodnotu, která byla naměřena v autoservisu se základní výbavou a za pomoci speciálních pneumatik. Když si japonské Suzuki vzali do parády zkušení řidiči, zjistili, že udávané hodnoty se přece jen od reality trošku liší. Ve městě budete s naftovým motorem jezdit okolo 6 litrů na 100km, což je přes rozdílná slibovaná data úspora, o které si i dnes může plno řidičů nechat zdát. Dobrou zprávou navíc je, že meziměstskou jízdu lze vše snížit na 5 litrů.

Přestože je benzín klasika, co se rychlosti týče, podle odborníků zde zásadně vyhrává nafta s výkonem 120 koní, čemuž nasvědčuje i o více jak polovinu vyšší točivý moment (320Nm)než u benzínu, a to s pohonem na všechny čtyři kola. Jeho cena se pak pohybuje okolo 580 000 Kč.

Nejbezpečnější SUV nijak nepřekvapí

Pokud se bavíme o výrobci automobilů, který nabízí ty nejbezpečnější vozy, pak i méně znalým v oboru jasně dojde, o koho se jedná. Volvo si v tomto odvětví drží prvenství již přes 40 let, a to jedině právem. Zlatou třešničkou na dortu jeho výroby pak před několika lety byl vůz, který měl v sobě zabudované plamenomety, které se aktivovali při prudkém sešlápnutí spojky. Pokud je nám ale známo, tento vůz nikdy nevstoupil do sériové výroby na rozdíl od Volva XC90. To údajně podle bezpečnostních testů jen tak něco nezastaví.

V evropském testování Euro NCAP a v amerických IIHS vůz obstál s nejvyšším možným hodnocením. Jediným problémem byla údajně obsluha dětské sedačky, za kterou si odnesl chvalitebnou známku 2. Velkou roli v úspěchu zde hrály pochopitelně I asistenční systémy, a to např. v prevenci čelní srážky. Při srážce údajně nebyl posun dovnitř větší než 5 cm. Za bezpečí si ale bohužel připlatíte. Jeho cena začíná na 1 349 800 Kč.

Neoblíbenější je škodovka

Před pár lety se nejen na českém trhu objevil fenomén.  A byla jím sympaticky vyhlížející Škoda Yeti, která minimálně v České republice hrdě obsazuje první místo v oblasti nejprodávanějších a na základě prodejů i nejoblíbenějších SUV. Češi si ji nejčastěji pořizují  s motorem  1,2 TSI, čímž ale přijdou o pohon na všechny čtyři. Pokud by tato ztráta někomu vadila, dobrou volbou bude turbodiesel 2,0 TDI se slušným výkonem 81kW, se kterým 4x4 pocítíte velice rychle. Yeti přesto patří k neoblíbenějším hlavně díky ceně, která začíná na 362 900 Kč.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.