Jaké ojeté SUV koupit?

Garáž nejlepších vozů

Přidal leprikon, dne 16. 03. 2017,  0x


SUV auta jsou na českých silnicích vidět stále častěji. Nejedná se o klasické off-roady, ale spíše o městská terénní auta, u nichž je za hlavní výhody považována vyšší bezpečnost, prostor a pohodlí. Díky zvýšené světelné výšce a pohonu na čtyři kola se s nimi lépe jezdí v zimě a případně i mimo zpevněné komunikace. My se podíváme, jaká je nabídka spolehlivých SUV na současném trhu.

Při výběru ojetého SUV hraje významnou roli cena. Při výběru byste však měli dbát také na jeho aktuální stav, ověřitelnou historii a zajímat by vás měl i výběr konkrétního typu. Nabídka SUV aut v bazarech je široká, ale zdaleka ne každé SUV stojí za pozornost. Například SUV automobily se slabším motorem jsou sice cenově dostupnější, ale pokud budete často “šlapat na plyn”, neprospějete tím pohonné jednotce. Kupovat SUV s turbodieselem zase nemá smysl, pokud jezdíte především po městě.

Další věc, kterou by si kupující měli uvědomit, je to, že se nejedná o skutečná terénní vozidla. SUV automobily jsou primárně určené na silnici. Zvládnou sice lehčí terén, ale pro dobrodružné jízdy v přírodě si raději pořiďte opravdový off-road. Pro ty, kteří na SUV trvají, jsme vybrali pár tipu na spolehlivá auta.

Tipy na nejlepší ojeté SUV na trhu

Hyundai Santa Fé - SUV s dobrými jízdními vlastnostmi

Ojeté Hyundai Santa Fé pořídíte cca do 100 000 Kč. Oblíbený je především pro nižší cenu, pro dobré jízdní vlastnosti a výbornou ovladatelnost. Jednoduchá technika automobilu navíc usnadňuje servis. Pozor si dávejte na stav spojky, která mívá kratší životnost a také brzdové segmenty bývá potřeba vyměnit.

Toyota RAV4 - spolehlivé a snáze ovladatelné SUV

Do 150 000 Kč se pohybuje SUV Toyota RAV4 nebol “Ravka”, která se vyznačuje propracovanou a spolehlivou technikou. Na výběr je benzínová i naftová varianta, manuální a automatická převodovka. Problémy občas vykazuje výfuk, který bývá poškozený jízdou v hlubších kolejích.

Kia Sorento - ideální SUV do terénu

Ve stejné cenové relaci jako Toyota se pohybuje Kia Sorent, kterou lze používat i v terénu. Jedná se totiž o SUV, která má hodně blízko ke klasickému off-roadu díky žebřinovému rámu a redukční převodovce. Auto si před koupí důkladně prohlédněte a pozor si dávejte zejména na korozi.

Kia Sportage - spolehlivé a úsporné SUV

Nejlepší volbou je Kia Sportage vyrobená po roce 2007, na kterou vám postačí částka 200 000 Kč. Z pohledu provozních nákladů jsou nejvýhodnější spolehlivé a úsporné dvoulitrové čtyřválce v benzínové či naftové variantě.

Škoda Yeti - oblíbené české SUV

Pokud vám rozpočet umožní sáhnout hlouběji do kapsy, chybu neuděláte s českou Škodou Yeti, která se těší velké oblibě. Do města postačí základní model 1.2 TSI s pohonem na přední kole. Pro náročnější motoristy je určený 2.0 TDI, který může mít pohon na všechna kola. Pozor však na riziko krádeže. Jelikož se u nás Yeti hodně kupuje, je oblíbený i u zlodějů.

Hyundai ix35 - luxusní SUV pro náročné
Pokud vás láká něco luxusnějšího, je dobrou volbou oblíbené Hyundai ix35. I přesto, že se cena ojetého modelu pohybuje kolem 300 000 Kč, patří k nejprodávanějším SUV na českém trhu. Nejlepší jízdní vlastnosti vykazuje 2.0 CRDi s pohonem na všechna kola.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.