Jaké jsou důsledky přehřátí v autě?

Nezařazené

Přidal claudia, dne 31. 03. 2022,  0x


Odvod tepla vozu závisí na chladicí kapalině.Motor při spalování vyvine velké množství tepla a teplo se přenese do chladicí kapaliny.Chladicí kapalina je ve stavu cirkulačního proudění.Při průchodu nádrží na vodu V případě potřeby se ventilátor automaticky spustí, profoukne nádržku na vodu, aby se urychlil odvod tepla. V prostředí s vysokou teplotou se však účinek odvodu tepla značně sníží a v systému odvodu tepla, pokud určitá část selže, bude teplota vody příliš vysoká a hrnec se otevře.

Otázkou tedy je, jak zjistíme, zda je teplota vody vysoká? Nejprve se podíváme na teploměr vody.Normální teplota vody je asi 90 stupňů Celsia Pokud je teplota vody vyjádřena na cca 100 stupňů, znamená to, že teplota vody je příliš vysoká.Pokud teplota vody stále stoupá , způsobí var hrnce.

Hlavní důvody vysoké teploty vody jsou následující:

1. Nedostatek chladicí kapaliny, tento problém můžete zkontrolovat sami, ale je třeba poznamenat, že neotvírejte kryt nádržky na vodu nebo kryt konvice ihned po zaparkování, protože vnitřní tlak je příliš vysoký, po otevření dojde k okamžitému rozstřiku a je snadné se opařit. Po vyčkání na mírné ochlazení teploty lze víko konvice pomalu otevřít.

2. Nádrž na vodu je příliš znečištěná, na vodní nádrži je mnoho pórů tvořených chladiči, ve kterých se snadno hromadí chmýří, kal apod., což zhorší ventilaci a zhorší účinek odvodu tepla. Tváří v tvář této situaci můžeme vyčistit nádrž na vodu.

3. Některé části jsou poškozené, například je poškozen termostat, elektronický ventilátor je poškozen, vodní čerpadlo je poškozené, vodovodní potrubí je prasklé atd.

Když je teplota vody v autě příliš vysoká, měli bychom tomu věnovat pozornost, jinak budou následky nedozírné. Způsobí deformaci hlavy válců a těsnění hlavy válců a chladicí kapalina se přimíchá do olejového kanálu, což výrazně sníží mazání motoru a poškodí různé části motoru.Read more at:adelaide formal dresses | perth ball gowns

Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.