Jaké je nejlepší SUV střední třídy

Praktické rady

Přidal sawyer, dne 28. 03. 2017,  0x


Vozy typu SUV jsou čím dál oblíbenější, a rozhodně to není jen kvůli náhonu na všechna čtyři kola. Benefitů nabízí mnohem více. Poměrně dobře se díky většinu prostoru a pohodlí uplatní jako rodinné vozy, a to zvláště pokud máte více než jedno dítě. Jaké SUV střední třídy je ale nejlepší? A kam vlastně střední třída vůbec spadá?

Mercedes-Benz GLK

Se střední třídou u SUV vozů je to trošku zapeklitější, než když bereme v potaz všechny typy automobilů. SUVéčka jsou přeci jen podstatně nákladnější, než např. obyčejný sedan nebo hatchback, a tudíž jejich střední třída začíná 500 000 korunách a končí na jednom milionu.

Mezi tyto dvě hodnoty pak můžeme jednoznačně řadit oblíbený Mercedes-Benz GLK, který jednoznačně patří mezi nejlepší vozy tohoto typu. Pověstný je u něj především tzv. retro tvar, a to především kvůli ostře řezaným hranám. Zaoblení zde rozhodně nenajdete. V podstatě je navíc někde na pomezí sportovních a užitkových vozů. Podle znalců dokáže dobře řezat zatáčky a vyšší stupeň rychlosti mu nedělá žádný problém na běžných silnicích, ale i na dálnici. Jasně tomu naznačuje i výkon o síle 224 koní/165 kW. Některé motory zde navíc nabízí až sedmistupňový automat a třešničkou na dortu je pak elektronická regulace trakce, která se vyplatí zvláště ve strmých kopcích.

Volvo XC60

O tom, že značka Volvo patří mezi nejluxusnější a především nejpohodlnějším vozy na trhu, se rozhodně nedá pochybovat. Volvo XC60 je toho pak jasným důkazem. Řidiči, kteří měli tu možnost projet se, prohlašují, že právě komfort byl u tohoto vozu na prvním místě na rozdíl od výkonu nebo rychlosti, což by někteří uvítali více. Pětiválcový turbodiesel s výkonem 185 koní/136 kW pak dává jasně najevo, že se zde na zběsilou jízdu nehraje. Nejlevnější typ a také pochopitelně nejméně náročný na palivo je pak 2,4D s výkonem 175 koní.

Jako skvělá reklama a lákadlo v jednom má údajně sloužit tzv. City Safety. Jedná se o speciální systém řízený laserem, díky kterému můžete předejít karambolu. Pokud jedete menší rychlostí jak 30km/hod  a objeví se před vámi nečekaný vůz, Volvo XC60 automaticky zabrzdí, aby nedošlo k havárii, za což má další plus hlavně kvůli bezpečnosti.

Nissan X-Trail

Svým vzhledem vás bůhvíjak neoslní, pokud jste si nelibovali v předchozí generaci. Právě ale na rozdíl od předešlé generace se zde dbalo na zlepšení, a to především v případě palubního prostoru. Větší rodina navíc směle využije i velice prostorný kufr.

S vysoce kvalitním naftovým motorem o objemu 2,0 l se dá lehce dosáhnout výkonu o síle 173 koní/127 kW, což je sice méně než u předchozího Volva, ale v potaz je třeba brát i až 3750 otáček za minutu. Se spotřebou je to naopak o něco lepší než u předešlých modelů. Všeobecně je udáváno 6,3 litrů na 100 km. Nissan X-Trail se tak stává dobře dostupným SUV, které jen tak nezradí a navíc ani překvapivě nespotřebuje tolik paliva.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.