Jaké aditivum do oleje naftového motoru

Praktické rady

Přidal sawyer, dne 20. 10. 2016,  0x


Nevíte si rady s výběrem vhodného aditiva do dieselu? Anebo prozatím jen uvažujete o koupi a netušíte, jaké vlastnosti by měly být vyžadovány? Jsou vůbec příměsi vhodné a mají na motor dobrý vliv anebo se naopak jedná o zbytečnost? Nedávejte na reklamu a marketingové tahy. Předem zjistěte, co pro váš motor bude nejlepší a zdali přísady vůbec potřebujete…

Jaká aditiva je dobré vynechat

Ještě předtím, než se dostaneme k nejlepším tipům do naftového motoru, je dobré si především říct, které přísady je nejlepší vynechat. Aditiva do oleje jsou hodně diskutovaným tématem a najdou se i tací, kteří je na základě zkušeností vůbec nedoporučují, jelikož se obvykle jedná pouze o marketingový tah, jak získat peníze.

Výrobci rádi uvádějí, že příměsí některých látek se podstatně zvýší mazivost, která je zásadní pro chod, ale i životnost motoru především díky sníženému tření. Zde je třeba dobré vědět, že na zvýšenou mazivost není aditivum potřeba, jelikož i samotný olej bez příměsi tuto vlastnost již obsahuje. Předem je dobré vyhýbat se také aditivům, které mají v obsahu chlór. V popiscích produktů se téměř všude budou ohánět tím, že chlór ve vázané formě zabraňuje korozi. Bylo však dokázáno, že po nějaké době je právě tím, který korozi sám způsobuje, což má samozřejmě negativní dopad na životnost motoru samotného.

Flashlube Diesel Contitioner

Jedná se o jednu z nejvhodnějších přísad do naftového motoru a úctu má především proto, že je bez zmíněného chlóru, což se jen tak nevidí, a skutečně tedy chrání proti korozi. Výhodný je především proto, že zlepšuje výdrž paliva a zároveň i životnost motorového oleje, takže na čerpacích stanicích ušetříte. Vhodný je navíc i pro ty, kteří touží po lepším výkonu motoru. Dalším plusem je navíc i to, že dokáže rozpustit lep, snižuje tvorbu pěny, kouře a pročišťuje trysky. Pokud navíc nejste řidičem z povolání, pravděpodobně vám i dlouho vydrží při dávkování 1 litr příměsi na 1000 litrů dieselu.

DIESEL plus

Čistící schopnosti tohoto aditiva jsou taktéž na skvělé úrovni. Zaměřeny nejsou jen na trysky, ale kompletně na celou soustavu zaměřenou na spalování. Dokáže si navíc poradit i s rozpuštěním usazenin, které budou následně využity, čímž taktéž podporuje samotné spalování motoru. Tímto způsobem navíc dokáže zajistit i lepší výkon, čímž se pochopitelně sníží i jeho hlučnost, kterou někteří řidiči mohou brát v potaz.

DIESEL aditivum XENUM

Příměs do naftového motoru, která je již delší dobu doporučována specialisty v oboru především pro zvýšení výkonu, což opět není rozhodně na škodu. Perfektní je, že se na rozdíl od ostatních nemusí využívat jen jako prevence nebo pro vylepšení, ale i jako samotné řešení problému. Nevýhodou pro někoho může být, že se prodává převážně v menších baleních. Všeobecně se ale udává, že 300ml vystačí zhruba na 70 litrů dieselového paliva.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.