Jak zateplit garáž a garážová vrata

Praktické rady

Přidal sawyer, dne 21. 03. 2017,  0x


Zateplení garáže je v posledních několika letech poměrně aktuálním tématem. Tepelně se totiž izoluje úplně všechno, a to zvláště, co se týče nemovitostí. Proč bychom ale měli garážová vrata vůbec zateplovat? A jak zde vlastně bude takové zateplení probíhat?

Co nám přinese zateplená garáž?

Plno kutilů tráví v garáži mnohem víc času, než který vám vezme zaparkování nebo vyjetí ven na příjezdovou cestu. Někteří si z garáže vytvořili menší dílnu anebo dokonce sklad. Málokdo si asi nechal dovnitř zabudovat topení.  Je ale důležité zmínit, že existují i tací, kteří si v chladném prostoru občas přilepší malým přímotopem. S tepelnými úniky, kterými jsou garáže proslulé, je to ale bohužel vyhazování peněz oknem. Teplo má minimální setrvačnost a energie se zbytečně prodraží. Zateplení může tedy přinášet úsporu financí a i když samo o sobě něco stojí, časem se investice vrátí.

Pokud navíc garáž necháte zateplit, teplo se v ní bude udržovat snáze, a to aniž byste museli topit. Samozřejmě v ní nebude v zimních měsících 20°C, ale za to rozhodně nezmrznete. Některé produkty, které v garáži navíc přechováváte, mohou být navíc citlivější na nižší teploty, a může tak dojít k jejich znehodnocení či dokonce zničení, což většina z nás rozhodně nechce. Pokud zde navíc necháváte stát vodu a najednou ji můžete začít nutně potřebovat, zmrzlá vám bude k ničemu…

Jak na tepelnou izolaci garáže

Zateplit můžete vše anebo jen něco. Někdo se vrhne na celou garáž, jiný dá přednost pouze podlaze, stropu anebo samotným dveřím, se kterými to může být někdy obtížnější. Přece jen je s nimi potřeba flexibilně manipulovat a hlavně je bez problému zavřít. Jde to ovšem i jednoduše.

Na zateplení garážových vrat budeme potřebovat čisté hadříky, speciální montážní lepidlo (pro slepení nesavých materiálů), odmašťovadlo (benzín rozhodně ne), nůž, nástroj na otevírání kartuší, začišťování a samozřejmě také polystyren. Samotný proces pak může být u konce za pár hodin. Ideální je s ním začít ještě před začátkem zimy, protože v mrazech by to nešlo tak dobře a lepidlo by nefungovalo, jak má.

Dveře garáže odmastíme za pomoci čistého hadříku. Poté si opracujeme polystyren přesně na míru s ohledem na zámky apod. Následně můžeme na vrata nanést lepidlo, a to buď stylem hada (cikcak) nebo bodově – vše zde záleží na rovnosti povrchu. Lepidlo je opravdu silné, a tudíž se nemusíme bát, že by na dveřích do garáže polystyrenové desky nedržely. Podobný proces můžeme udělat i se stropem či zbytkem stěn.

Jak si zateplení usnadnit

Snad nejjednodušší a nejoblíbenější cestou je nejen k zateplování vrat tzv. foukaná izolace. Samozřejmě se nejedná o nic jiného, než o chytrou pěnu, kterou můžete zaizolovat téměř cokoliv. Celý proces spočívá pouze v nástřiku, který trvá sotva pár minut. Jednoduše tak ušetříte čas, finance a pochopitelně i teplo.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.