Jak vyměnit baterii v klíči u auta Škoda

Praktické rady

Přidal sawyer, dne 28. 05. 2017,  0x


Centrální zamykání je u většiny novějších vozů naprostou samozřejmostí. Je pohodlné a navíc vám ušetří i nějaký ten čas. Menší problémy ale mohou nastat v případě, kdy se baterie v klíči vybije. Jak postupovat při výměně a kde a za kolik novou baterii seženete?

Porovnání se staršími generacemi

Majitelé starší generace vozů Škoda si na výměnu vždy stěžovali. Nešlo samozřejmě o to, že by se jednalo o složitý proces, ale horší to bylo s přístupností. Celý klíč se v podstatě musel velice opatrně rozpůlit, aby nedošlo k jeho poškrábání. Menší ani větší škrábance by technicky vzato na funkčnosti neubraly, ale šlo by o kosmetickou vadu, která by žádného řidiče nepotěšila. Na druhou stranu je ale dobré vědět, že starší klíče měly i svoje výhody. Průměrná baterie v nich vydržela klidně i sedm let, tudíž její nepříjemná výměna nebyla tak častá a plno řidičů se s ní ani nesetkalo.

U vozů třetí generace a zvláště paku u Fabie a Octavie je to ale jiné. Většině majitelů začne palubní dneska blikat klidně i po dvou letech. Samozřejmě může nastat situace, kdy se jedná o planý poplach a klíček se nevybíjí. V takovém případě je něco špatně s palubní deskou, kterou bude třeba znovu přenastavit pomocí autodiagnostiky. Přesto je dobré baterii preventivně vyměnit, abyste si byli jistí, na čí straně je problém.

Jak si jistě většina řidičů pamatuje – u starých generací vás o možném vybití nikdo neinformoval. Potíže jste poznali až v případě, kdy dosah při odemykání slábnul.

Jak na výměnu baterky?

V servisních knížkách a dílenských příručkách se obvykle dozvíte, že baterie by se měla měnit pouze u autorizovaného partnera Škoda. Málokdo ale této možnosti využíval i při starších generacích, kdy bylo otevírání klíčku náročnější. Jak můžeme postupovat dnes?

Nejprve musíme vyklopit klíč. Následně můžeme odtlačit kryt baterie. Všeobecně se udává, že k tomu stačí prst. My ovšem víme, že snáze vše půjde pomocí malého šroubováku či kapesního nožíku. Když se dostaneme k baterii, zlehka na ni svrchu zatlačíme, aby došlo k jejímu uvolnění. Použitou baterii poté můžeme odstranit a vyměnit za novou. Správná polarita pro vložení je vždy vyznačena na samotném krytu. V našem případě musí ,,+“  směřovat nahoru. Následně můžeme přiložit kryt a lehce jej přitlačit, dokud neklapne.

Specifikace baterie

Každá baterie, kterou vložíte do dálkového ovládání v klíči, musí odpovídat specifikacím předešlé přesně určené pro daný typ vozu značky Škoda. Pořídíte ji na nejrůznějších e-shopech na internetu anebo ve specializovaných prodejnách. Cena se obvykle pohybuje okolo 40 Kč.

Menší problémy ale mohou nastat, pokud byla předešlá v klíči až příliš dlouho vybitá. Mohlo tak dojít k přerušení signálu mezi dálkovým ovládáním a dveřmi, což by se bez přeprogramování vyřešilo stěží.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.