Jak vybrat nejlepší autokamerou

Technika a design

Přidal a, dne 15. 07. 2021,  0x


Autokamery  se těší v posledních letech stále větší oblibě. Používané jsou zejména pro svoji schopnost zaznamenání okolností případné nehody. Pořízené záznamy proto mohou v některých případech sloužit jako důkazní materiál. Kameru je však nutné pečlivě vybírat a dobře zhodnotit její reálné kvality. V následujícím článku si proto rozebereme tři nejdůležitější parametry, které byste měli při výběru zohlednit.


1. Typ autokamery

Na úplný začátek si musíme uvést, že při pořizování autokamery máte na výběr hned ze tří druhů. Volit můžete buď klasické autokamery, které snímají pouze prostor před vozidlem, duální kamery, které snímají kromě předního prostoru také dění uvnitř vozidla a externí kamery, které jsou schopné zachytit prostor před i za vozidlem.


2. Rozlišení

Pokud již víte, jaký typ kamery, budete pořizovat, můžete se přesunout k volbě správného rozlišení. Obecně platí, že čím vyšší rozlišení bude vaše autokamera mít, tím kvalitnější budou pořízené výsledné záběry. Minimálně byste měli trvat na rozlišení s hodnotou alespoň 1 920 x 1 080 pixelů. U méně kvalitního záznamu počítejte s horší viditelností menších detailů.


3. Šířka záběru

Zcela zásadní je u kamer do auta také šířka záběru. Ta zjednodušeně vyjadřuje jak široký výhled kamera má. I sebekvalitnější záznam tedy nebude dostačující, pokud nebude zahrnovat dostatečný výhled. Doporučujeme proto volit šířku minimálně 120 stupňů, která je také na trhu běžným standardem.


Další parametry

Výčet vlastností pak zmíněnými parametry samozřejmě nekončí. Kromě nich se určitě zaměřte například také na kvalitu displeje, výdrž baterie, dostupnost funkcí nebo možnosti ovládání.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.