Jak usoudit, že je potřeba vyměnit olej v autě

Nezařazené

Přidal claudia, dne 13. 12. 2021,  0x


Postupem času se výkon mazacího oleje bude stále zhoršovat a vážně to ovlivní motor, což způsobí prudké zvýšení usazenin v motoru, pokles výkonu a předčasné opotřebení dílů, což nakonec povede k funkčním poruchám. Aby se zajistil dlouhodobý normální provoz motoru a snížilo se opotřebení, musí být mazací olej včas vyměněn podle předpisů.

Doba výměny motorového mazacího oleje by měla být přiměřená. Příliš brzo způsobí plýtvání mazacím olejem a příliš pozdě zvýší opotřebení motoru a zkrátí cyklus údržby a životnost motoru. Obecně platí, že výměna oleje by měla probíhat v časovém limitu uvedeném v manuálu k vozu, avšak stupeň znehodnocení maziva souvisí také s výkonem vozu, technologií opravy, úrovní jízdy, vozovkou a klimatickými podmínkami a kvalitou maziva. Konkrétní doba výměny by měla být založena na skutečné situaci.

Jaké jsou tedy některé způsoby, jak zjistit, zda by se měl olej v autě vyměnit?

Metoda experimentu se změnou viskozity mazacího oleje: Použijí se dvě skleněné trubice o průměru asi 1 cm a délce asi 30 cm, jedna se naplní novým olejem a druhá se naplní použitým mazivem. Naplňte ji tak, aby zůstala mezera asi 0,5 cm. Po utěsnění ji při stejné teplotě otočte dnem vzhůru a současně stiskněte stopky, abyste zaznamenali počet sekund potřebný k tomu, aby bublinky ve dvou trubicích vystoupaly nahoru . Pokud je rozdíl mezi těmito dvěma více než 1/4, je třeba olej vyměnit.

2. Metoda testu sedimentace: Vezměte 100 g používaného mazacího oleje, přidejte asi 200 g bezbarvého benzínu k naředění, přefiltrujte běžným filtračním papírem a poté filtrační papír a sediment na papíru vysušte pro vážení. Pokud hmotnost přesáhne 5g, je potřeba olej vyměnit.

3. Metoda kontroly olejových skvrn: na dva kusy čistého filtračního papíru kápněte jednu kapku nového maziva a jednu kapku stávajícího maziva a pozorujte. Není-li hranice mezi černou skvrnou v mazacím oleji a okolní žlutou olejovou skvrnou příliš patrná a šíří se postupně, znamená to, že detergent a dispergační činidlo v mazacím oleji není vyčerpáno a můžete nadále používat Pokud je uprostřed černá skvrna, je zde jasná hranice s okolními žlutými olejovými skvrnami a je zde jasná dělicí čára, což znamená, že detergent a disperzant selhaly a olej je třeba vyměnit.Read more at:green formal dresses | formal dresses

Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.