Jak správně udržovat automatickou převodovku

Nezařazené

Přidal claudia, dne 8. 12. 2021,  0x


Všichni víme: motor, převodovka a podvozek jsou tři hlavní části auta a dokážete si představit jejich důležitost. Dnes budeme hovořit o převodovce (automatické).

Přestože jsou náklady na údržbu automatické převodovky vysoké, ve skutečnosti není tak drahá jako váza. V mnoha případech, pokud máme dobrý zvyk správně používat automatické převodovky, se můžeme mnoha problémům vyhnout.

Jaké jsou konkrétní aspekty? Dovolte mi, abych vám vysvětlil:

1. Pochopit návyky převodovky

Existují tři hlavní typy automatických převodovek, a to převodovky AT, převodovky CVT a dvouspojkové převodovky. Převodovka AT: Tento druh převodovky má nejdelší vývojovou historii a nejdelší iterační dobu. Dá se říci, že je technicky nejkompletnější. Její výhodou je, že snese velký kroutící moment, takže ji lze použít ve velmi širokém rozsah.

Největší výhodou CVT převodovky je plynulost, protože tento druh převodovky nemá pevnou polohu převodu, je také patrnější její nevýhoda, to znamená, že nesnese vysoký točivý moment, takže ji nelze použít ve voze s velmi velkým Kromě toho existuje také fenomén ochrany proti nízké teplotě, což znamená, že když je teplota relativně nízká, může se objevit a pomalu zrychlovat.

Největší předností dvouspojkové převodovky je rychlé řazení nahoru, navíc relativně nízká výrobní cena a relativně menší technická náročnost. Suchá dvouspojková převodovka je ale náchylná k přehřívání.

2. Vyhněte se násilné jízdě po nastartování vozu při nízké teplotě.

Hlavní těleso automatické převodovky je ponořeno v převodovém oleji.Při rozjezdu za nízkých teplot je olej uvnitř automatické převodovky poměrně viskózní a nedokáže dobře ochránit strukturu převodovky. Proto byste se v tuto chvíli měli snažit vyhnout násilné jízdě a častému řazení, abyste pomohli prodloužit životnost převodovky.

3. Pravidelně vyměňujte olej automatické převodovky

Za normálních okolností by se měl olej v převodovce kontrolovat zhruba po 60 000 kilometrech. Pokud kvalita oleje není špatná, není třeba jej měnit, ale pokud kvalita oleje neodpovídá požadavkům, je nutné jej vyměnit. Pokud nebude převodový olej vyměněn po delší dobu, může čelit riziku generální opravy.Read more at:cheap formal dresses brisbane | long sleeve formal dresses

Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.