Jak se starat o své auto, když je zaparkované

Nezařazené

Přidal claudia, dne 12. 04. 2022,  0xMnoho lidí možná neví: dlouho odstavená vozidla budou mít mnoho problémů Nejzřejmějším problémem je, že vozidlo bude napadáno atmosférou, čímž se postupně zhorší technický stav každé sestavy a mechanismu, což bude způsobit ztrátu původního stavu vozidla.technický výkon. Takže tady přichází otázka. Existuje nějaký způsob, jak tento neblahý účinek zmírnit? Správným způsobem je provést některé úkony údržby na zaparkovaném vozidle, aby bylo udržováno v dobrém funkčním stavu.

1. Zabraňte korozi kovu

Rez vzniká především společným působením vlhkosti, kyslíku a korozivních látek ve vzduchu. Proto by u aut, která stála delší dobu, měly být kovové povrchy udržovány v čistotě. Garáž, kde vozidlo parkuje, by měla být pravidelně větrána a auto je potřeba pravidelně čistit od prachu, nečistot a vlhkosti. Díly, které jsou náchylné k rezivění, a povrch dílů natřete olejem, tukem nebo zabalte naolejovaným papírem. Otvory na každém montážním mechanismu by měly být utěsněny, aby se zabránilo vnikání vzduchu, vlhkosti a prachu do interiéru.

2. Zabraňte snížení antidetonačního účinku benzínu

Antidetonační výkon benzínu závisí na oktanovém čísle benzínu. Při delším zastavení vozu se oktanové číslo benzínu sníží se ztrátou lehkých složek a zvýšením obsahu gumy, takže se sníží jeho antidetonační výkon. Nádrž na benzín by proto měla být těsně uzavřena a vyvarovat se nadměrné teploty. Nejlepší je neskladovat benzín příliš dlouho.

3. Pravidelně kontrolujte provozní stav motoru

Alespoň jednou za měsíc nastartujte motor, nechte jej běžet na volnoběh po dobu 4 až 5 minut a zkontrolujte chod motoru. Pokud dojde k nějaké abnormální situaci, je třeba ji včas zkontrolovat a opravit. Kromě toho by měla být baterie často kontrolována. Hladina elektrolytu v baterii musí být o 10~15 mm vyšší než šablona. Pokud je nedostatečná, měla by být včas doplněna destilovaná voda. Baterie by měla být udržována v dostatečném množství a baterie by měla být v případě potřeby nabité.Read more at:formal dresses in melbourne | buy formal dresses online australia

Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.